Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Де на Львівщині здати кров та як підготуватися до донації

Донорство є важливим завжди, однак під час повномасштабного вторгнення здача крові набрала нового відтінку. Переливання крові може потребувати не тільки людина з певними хворобами, а й важкопоранені захисники.
Фото: volynnews

«Це надзвичайно важлива справа, яка не потребує великих зусиль. Корисна процедура для оновлення крові і покращення власного здоровʼя, але головне, щоб ваша кров допомогла тим, хто її потребує. Якщо у вас немає протипоказань, варто робити донацію. Зараз крові потребують не тільки люди з різними хворобами, а й поранені захисники України, які лікуються у львівських медичних закладах. Кожна здача крові це особлива подія, бо разом, маленькими кроками ми можемо зробити велику справу і допомогти тим, хто захищає і виборює для нас життя. Тому дякуємо кожному донору за вагомий внесок задля перемоги», – зазначила директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська.

Донором може бути кожен дієздатний громадянин віком від 18 років. Вага має бути не менше 50 кг – інакше забір крові може бути небезпечним для вашого здоров'я.

Щоб стати донором, необхідно пройти відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові. Також у донора немає бути протипоказів, визначених МОЗ України. Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам – 4 разів на рік.

За словами заступника директора Львівського обласного центру служби крові Ігоря Горбаля, у Львівській області є потреба у всіх групах крові, тому фахівці закликають жителів здавати кров активніше.

«Здати кров можна у Львові, на вулиці Пекарській, 65, або у виїзних спеціалізованих бригадах, які курсують громадами області. Так, до прикладу, 15 квітня донація відбудеться у місті Рава-Руська, площа Вічева. Долучайтесь», – наголошує Ігор Горбаль.

Щоб підготуватися до здачі крові необхідно дотримуватись кількох правил. Зокрема:

  • За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).

  • Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.

  • Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).

  • Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).

  • Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.

  • Не паліть за 2 години до донації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

Повідомити автору про помилку:

Адреса сторінки з помилкою:

Текст з помилкою:

Коментар :