Делініатори на вул. Свєнціцького у Львові виявились небезпечними для містян. Кореспондент Гал-інфо був свідком, як уламок делініатора вилетів з-під колеса автомобіля в сторону пішоходів.
Нагадаємо, на початку жовтня ЛКП «Львівавтодор» уклав угоду з ТОВ «Трафік Менеджмент Груп» про постачання 2,5 тис. делініаторів упродовж 2020 року на загальну суму 1,9 млн грн.
30 листопада дані делініатори почали встановлювати на початку вулиці Свєнціцького. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий.
Дане встановлення відбувається на виконання рішення міської комісії з безпеки дорожнього руху про виділення смуги громадського транспорту на вулиці Свєнціцького, що має прискорити рух трамваїв на цьому відтинку.
Як повідомили користувачі на Гарячу лінію міста Львова, вже 7 грудня частина делініаторів була зруйнована. 23 грудня на Гярячій лінії прозвітували, що пошкоджені делініатори були замінені.
Станом на 26 грудня велика частина змонтованих делініаторів знову зруйнована. Крім того, уламки, які внаслідок руйнування розкидані по проїзній частині, ставлять небезпеку як для транспорту що проїздить поруч, так я для пішоходів.
"Щойно практично декілька метрів переді мною, з-під колеса автомобіля вилетів уламок того долініатора і вилетів на пішохідний хідник. Добре, що там нікого не було. Крім того якщо такий уламок попаде в скло автомобіля який їде позаду, то можуть бути сумні наслідки", - розповів кореспонденту Гал-інфо пан Сергій, який став свідком пригоди.
Зазначимо, згідно технічних вимог тендеру на постачання, делініатор дорожній (колесовідбійник) повинен відповідати наступним технічним характеристикам:
- Матеріал – термостійкий твердий композит, твердий пластиковий (або гумовий) корпус або бетонний дорожній делініатор (колесовідбійник);
- Матеріал та конструкції виробу повинні запобігати пошкодженню шин;
- На делініаторах повинні бути нанесені (встановлені) світлоповертальні елементи;
- Довговічність від вицвітання кольору світлоповертальних елементів;
- Стійкість до наїздів великогабаритних транспортних засобів впродовж всього гарантійного терміну експлуатації.
Також передбачено гарантійний термін експлуатації не менше 5 (п’яти) років з дня встановлення. Але як показала практика делініатори не витримують навіть місяць. Частина з них руйнується ще на етапі монтажу.
Крім того, як повідомляють Гал-інфо водії, на делініаторах відсутні передбачені світлоповертальні елементи і в нічний час їх надзвичайно погано видно.
Також відкритим є питання, як і хто здійснював приймання даних делініаторів зі сторони замовника, а саме в ЛКП "Львівавтодор"?