Слухай онлайн
Історія

Демонтували останній пам'ятник радянському діячу в Україні

Неподалік селища Диканька Полтавської області демонтували пам’ятник воєначальнику Червоної армії Михайлу Фрунзе. Це був останній пам'ятник радянському діячу в Україні. Про це інформує прес-служба УІНП.
Фото: Північно-східний відділ УІНП.

«Вдячний новообраному голові Диканської ОТГ Сергію Давиденку, який оперативно відрегував на наше звернення. Місцева влада нарешті  виконала підпункт «д» пункт 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».  Михайло Фрунзе - військовий комісар, уповноважений Реввійськради в Україні і командувач більшовицькими збройними силами України та Криму, один з основних воєначальників окупаційної Червоної армії під час  війни більшовицької ленінської Росії проти УНР. Належав до Політичного бюро ЦК КП(б)У. Керував боротьбою проти українських повстанців.  Відповідно до, до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено пам’ятники, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті», - прокоментував подію Олег Пустовгар. 

Примітно у 2016 році у межах декомунізаційних процесів розпорядженням  облдержадміністрації вулицю Фрунзе - одну із найдовших центральних вулиць Полтави перейменовано на Європейську. Ця назва символізує європейський вектор розвитку України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ