Слухай онлайн
Культура

День Соборності у Львові закінчився академією в оперному театрі

Львівщина відзначає День Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. Заходи завершилися урочистою святковою академією у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької, - прес-служба Львівської ОДА.

Розпочалась академія спільним виконанням Гімну України. На урочистості завітав і голова Львівської ОДА Олег Синютка.

"Cьогодні особливий день української історії. Ми звикли відзначати цей день як День Соборності українських земель. Але саме сьогодні потрібно по-особливому наголосити, що 100 років тому було проголошено Україну самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою, як продовження історії Київської Русі, Галицько-Волинського князівства та Гетьманщини. Останнє століття нашої історії – це століття битв та перемог, що цеглинка за цеглинкою складалися у фундамент нашої сьогоднішньої боротьби з нашим одвічним ворогом – Росією. Україна ХХІ століття винесла уроки зі своєї історії та боротьби за державність. Ми пишаємось героями Крут, Українською Повстанською армією та сучасною вишколеною боєздатною армією", - наголосив Олег Синютка.     

На виконання Указу Президента України очільник області вручив державні нагороди громадським діячам, працівникам культури, науковцям, журналістам та спорстменам за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю.

«Нинішнє свято – День Соборності Україні – це надбання народу. І саме народ має вирішувати свою долю. Наші солдати вірять в свій народ і відчувають його підтримку. Збройні сили, завдяки народові стали сильними. І стануть ще сильнішими. Ми обов’язково повернемо свою землю, коли будемо разом. Коли народ і армія буде разом – будемо бачити нашу державою квітучою і найкращою, бо ми українці, нам ділити нічого», - зазначив герой України генерал Андрій Ковальчук.

У  мистецькій частині академії дарували свою творчість капела «Дударик», балет Ірини Мазур "Життя", Руслана Лижичко, Оксана Муха у дуеті із Зеновієм Мендюхом, октет «Орфей»,Тарас Петриненко та «Плач Єремії».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ