З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України бойові санітарні поранення отримали понад дві тисячі військовослужбовців НГУ.
З них вже понад 1700 повернулися до виконання своїх службово-бойових завдань, частина з них знову повернулася на фронт. Сьогодні, за даними Військово-медичного управління Головного управління Національної гвардії України, на лікуванні та реабілітації перебуває понад 600 бійців Нацгвардії. Усі вони мають поранення середньої тяжкості.
За словами начальника Військово-медичного управління полковника Дениса Трегуба, 14 військовослужбовців Нацгвардії перебувають на лікуванні та реабілітації у Німеччині, трьом з них вже пощастило, їх готують до протезування. Усього ж втратили кінцівки під час бойових дій з лютого 2022 року близько 20 осіб.
За чотири місяці воєнних дій понад одна тисяча захисників України пройшли реабілітацію та декомпресію, серед них також ті бійці Сил оборони, які повернулися полону.
Наразі понад півсотні військовослужбовців готують до відправлення на реабілітацію та лікування закордоном.
Варто зазначити, що з початку війни до лав Нацгвардії долучилися 255 медичних працівників, з них 101 лікар.
З нагоди відзначення Дня медичного працівника ми поспілкувалися з бійцями, яких щоденно, буквально, ставлять на ноги українські лікарі. Що згадують воїни України про день, коли отримали поранення, як планують повертатися до війська і що кажуть про медиків під час війни – дивіться у репортажі: