4 квітня у Львові відкрили Хартія-Хаб, який став 16 рекрутинговим центром у Львові.
“Хартія” є 13-ю бригадою Національної гвардії України, а її рекрутинговий центр став вже шістнадцятим у Львові. Діятиме він за адресою вул. Академія Гнатюка, 17, та стане центром, у якому не лише здійснюватимуть поінформування громадян щодо можливостей служби у харківській бригаді, але й проводитимуть події для ветеранів, військовослужбовців та членів їхніх родин.
“Люди свідомо, без жодного примусу, просто допомагають, бо відчувають свою відповідальність. Тепер “Хартія” може тут проводити цікаві розмови, зустрічі, має свою локацію. Був запит – ми його виконали. Одразу можу анонсувати, що найближчим часом будемо відкривати ще один центр схожий для 80-ки”, – розповів під час відкриття мер Львова Андрій Садовий.
Військовослужбовець бригади “Хартія”, письменник Сергій Жадан зазначив, що хаб у Львові є першим відповідним центром бригади, який відкрили в Україні. У бригаді служать бійці зі Львова та Львівщини, тож вибір локації для відкриття хабу не є випадковим. Також, як наголосив Сергій Жадан, з початку повномасштабної війни Львів прийняв і дам домівку тисячам харків’ян, що також єднає міста у часи війни.
“Справді немає сьогодні своїх і чужих. Ми, справді всі відчуваємо причетність і до Львова, і до інших регіонів. Справді Сили оборони, вони захищають всю Україну, у них воює вся Україна. Якщо, скажімо, згадати першу фазу цієї війни 2014 року, справді можна було побачити людей, які приїжджають на схід і вперше для себе відкривають і Донеччину, і нашу рідну Харківщину. Сьогодні ця жахлива війна всіх нас перемішала, і це, з одного боку, жахливі, драматичні речі, дуже криваві речі. Але мені здається, дуже правильно буде, якщо ми з цієї ситуації вийдемо гідно, вийдемо як одне суспільство, один народ, і не будемо вже після цієї війни, зустрічаючи один одного, питати, чи був ти на сході, чи був ти на заході. Тому що в нас одна країна, у нас один простір, у нас одні кордони, які ми всі сьогодні боронимо”, – зазначив Сергій Жадан.
Хаб розвиватиме свою діяльність не лише як рекрутинговий центр, але і як простір для підтримки сімей військовослужбовців, ветеранів та загиблих Захисників і Захисниць, а також для цивільного населення. Як наголосив військовослужбовець бригади “Хартія” Дмитро Грицюк, важливо, аби у центрі військові ділились своїми знаннями із цивільними людьми.
“У цей заклад вони зможуть прийти поспілкуватися з нашими представниками, здобути для себе певну розраду, підтримку і, головне, спілкування. Також цей заклад відкривається для того, щоб зрозуміти цивільному населенню військових, військовим поділитися своїми навичками, досвідами, знаннями з цивільним населенням. Тобто аби єднатися в одне ціле. Тому що військо не може воювати без тилу. А тил, відповідно, буде захищений тільки тоді, коли в нього буде потужне, надійне військо”, – розповів Дмитро Грицюк.
Військовослужбовець бригади “Хартія” та письменник Вахтанг Кіпіані також додав, що, з одного боку важливо говорити з тилом, з іншого боку – треба презентувати те, що знають військові. Адже війна об’єднує людей з різних регіонів, що формує можливість до проведення унікальних та цікавих дискусій. Тож важливо, що бригада обговорює теми історії та питання розбудови суспільства з різною аудиторією: і з ветеранами та військовослужбовцями, так і тими, хто планує вступати до війська.
“Після кожного зустрічі самі люди підходять і питають, часто неофіційно, що треба, щоб прийти в бригаду. Кажуть: “Ми боїмося”. Ми теж боїмося. Всі бояться. Всі досвідчені воїни теж бояться. Проте відповідальність за країну, за те, що нам довірено, і пам'ять про те, що ми стоїмо на плечах героїв, які і 100, і 500 років тому за Україну воювали і зараз в цю секунду воюють за Україну, – це дуже сильна річ, яка надихає. Ми ділимося цим і водночас беремо енергію для того, щоб солдати на фронті знали, що їхнє місто живе, податки платяться, громада розвивається”, – зазначив Вахтанг Кіпіані.
