Упродовж 3-5 березня молодь Львівщини та усіх охочих запрошують долучитись до проєкту “Бранці Кремля” й зустрітись із Героєм України, учасником спротиву російській агресії на Донбасі Володимирем Жемчуговим.
4 березня о 15:30 год. відбудеться презентація проєкту курсантам у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. 5 березня об 11:00 год – зустріч з учнями закладу професійної освіти, а також о 15:30 – зустріч із студентами та курсантами Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
“В межах проєкту ми демонструємо ролик “Бранці Кремля”, знятий у лютому 2018 року до четвертої річниці спротиву кримчан російській агресії Криму. Цей фільм – це нагадування усім про патріотів, які є в тюрмах Росії, про те, які катування та тортури вони випробовують на собі, як вони продовжують відстоювати незалежність нашої країни. Цей фільм також про російську пропаганду”, - розповіла координатор освітнього проєкту "Бранці Кремля" Олена Жемчугова.
Володимир Жемчугов - учасник спротиву російській агресії. З травня 2014 року - організатор та активний учасник руху опору проти російської окупації на Луганщині. З 29 вересня 2015 року по 17 вересня 2016 року знаходився у полоні бойовиків так званої "ЛНР". У полон потрапив з важким пораненням внаслідок підриву на розтяжці.
“Сьомий рік триває війна, і молодь, яка сьогодні навчається університетах, була ще дуже юною. Думаю, ці молоді люди ще не розуміли, що тоді трапилось у Криму та Донбасі. Я теж народився на Донбасі і знаю, що більшості молоді, яка там мешкає інформація надходить з радянських підручників історії та радянських художніх фільмів про війну, комуністичну партію, тому дехто з них зробив помилку і став на сторону Росії. Я побував у Кавказі, побачив який жах робила Росія в Грузії, Чечні, Азербайджані, Афганістані, Осетії і коли у 2014 році російські солдати прийшли до мене у Красний Луч, я вирішив піти захищати матір, сестер, друзів, які були слабші і не могли себе захисти. Для мене захист Вітчизни розпочався не з патріотизму, геройства, все розпочалось із захисту своїх рідних. Усе розпочинається з особистого, і коли я спілкуюсь з молоддю, я закликаю її цікавитись політикою, кандидатами, яких ми обираємо, партіями, бо інакше політика зацікавиться нами і заволодіє нашою свободою. Коли ми говоримо пафосні слова, молодь цього не розуміє, лише приклади про те, як більше 50 українців в Криму засудили на два роки за лайк в соціальних мережах або як хлопців кидають в тюрми за висловлювання або що запізнилися у комендантський час. Ці слова до молодих людей доходять найшвидше”, - розповів Володимир Жемчугов.
Із вересня 2018 по червень 2019 відбулось 62 зустрічі в рамках освітнього проекту «Бранці Кремля».
“Національно-патріотичне виховання – складова розвитку нашої держави і ми маємо розуміти, що діти наші дивляться на розвиток країни своїми очима і аналізують як дорослі себе поводять. Розвиток держави – це основне, що має бути важливим для кожного. Але держава не розвиватиметься, якщо національно-патріотичне виховання не буде у пріоритеті. Україна зазнавала багато нападів, війн, але завжди давала відсіч, так буде і цього разу. На обласному рівні, зокрема в межах співпраці “Схід та Захід разом” та інших конкурсів вживаємо усіх заходів, щоб молодь гуртувалась, розвивалась, здобувала знання, знала що захист Вітчизни – це покликання кожного юнака, а ворогом є Російська Федерація”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
У межах проєкту учасники також зможуть ознайомитись та отримати історичні книги про російсько-українську боротьбу.
“Дуже дякуємо, що впродовж трьох днів ви спілкуватиметесь з молоддю та на власному прикладі розкажете про війну. Ми повинні втримати українські кордони, дякуємо за вашу працю, і я впевнений, що свідома молодь вас почує, бо саме активні молоді люди будують нашу державу”, - наголосив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, Зеленський підписав указ про День спротиву окупації Криму та Севастополя.