Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

До поліції Львівщини громадяни здали 124 одиниці зброї

Як інформують у Відділі комунікації поліції Львівської області, від початку квітня громадяни здали в підрозділи поліції 124 одиниці зброї.

До 30 квітня під час місячника добровільної здачі зброї мешканці мають можливість звернутися у підрозділи поліції щоб здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби, що зберігаються незаконно, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. 

Від початку квітня громадяни здали в підрозділи поліції 124 одиниці зброї. Зокрема:

- мисливської нарізної – 10 од.;

- нарізної армійських взірців – 17 од.;

- мисливської гладкоствольної – 92 од.;

- іншої – 2 од.;

- холодної – 3 од.

Також мешканці Львівщини здали правоохоронцям 42 одиниці спеціальних засобів, зокрема, газових пістолетів, револьверів та пристроїв травматичної дії та більше дев’ятнадцяти тисяч боєприпасів.

Місячник добровільної здачі зброї на Львівщині триває до 30 квітня та проводиться з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також профілактики злочинів з їх використанням, виявлення та перекриття каналів надходження зброї у кримінальне середовище. 

Під час місячника громадяни можуть звернутись в органи внутрішніх справ (у відділи, відділення поліції або безпосередньо до працівників поліції) та здати зброю, спецзасоби, боєприпаси чи вибухові речовини, що зберігались у них неналежним чином – без дозволів, реєстрації тощо, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. В окремих випадках здану мисливську зброю можна зареєструвати на себе.

Нагадаємо, ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України передбачає відповідальність, зокрема, за зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Вчинення такого кримінального правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Так, частина 3 цієї ж статті передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, котрі добровільно здали зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, які вони зберігали без передбаченого законом дозволу. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ