55% поляків вважає, що впровадження Польщею в обіг валюти євро негативно відіб'ється на ситуації в цілому, - йдеться у дослідженні від компанії TNS Polska. Протилежної думки дотримується 12% анкетованих, а 23% переконані, що заміна злотого на євро – це ані добре, ані погано.
У червні 2016 року дослідницький центр TNS Polska провів серед поляків опитування на тему можливого вступу Польщі до Єврозони. Питання стосувалися оцінки впровадження євро, очікуваної дати введення у дію спільної європейської валюти та можливих наслідків заміни валюти для домогосподарств, польської економіки та національної ідентичності.
Більшість респондентів (66%) вважає, що вступ Польщі до Єврозони негативно позначиться на ситуації їхніх домашніх господарств. 12% очікують від цього позитивних змін. Натомість 9% респондентів вважає, що впровадження євровалюти не матиме жодного впливу на їхню приватну діяльність.
Понад половина (51%) переконана, що вступ до Єврозони негативно відіб’ється на польській економіці. Кожен п’ятий анкетований (21%) заявив, що такий крок буде вигідним, а 8% респондентів переконані, що прийняття євровалюти не буде мати впливу на польську економіку.
48% анкетованих поляків також переконані, що вступ Польщі до Єврозони негативно діятиме на їхню національну ідентичність. Кожен п’ятий опитаний (22%) вважає, що впровадження євро не матиме впливу на національну ідентичність, а 12% заявили, що це добре вплине на почуття нації як єдиного цілого.
TNS Polska звертає увагу, що у порівнянні з попереднім дослідженням з грудня 2015 року, зменшився відсоток нейтрально налаштованих (на 4%) та осіб, котрі позитивно оцінювали впровадження в обіг Польщею валюти євро (на 2%).