Слухай онлайн
Cуспільство

Два заклади профтехосвіти Львівщини стали учасниками програми "EU4Skills"

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/4
Український Фонд соціальних інвестицій, Державні навчальні заклади "Вище професійне училище № 34 м. Стрий", "Вище професійне училище № 19 м. Дрогобич" та Львівська обласна державна адміністрація підписали меморандум задля модернізації інфраструктури закладів професійних училищ. Про це повідомили 8 липня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Співпраця відбуватиметься в межах проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», який є компонентом масштабної Програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Проєкт фінансується Європейським Союзом та реалізується  Німецьким державним банком розвитку (KfW). 

Підписали Меморандум під час конференції «Освіта можливостей: нові горизонти професійної (професійно-технічної) освіти в Україні», яка стартувала сьогодні і триватиме два дні, 8-9 липня. Під час конференції говоритимуть про обмін кращими практиками щодо модернізації П(ПТ)О в Україні, про забезпечення цифровізації та інклюзивності цієї галузі, а також про формування політики у сфері П(ПТ)О. Місце проведення конференції -  Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу

«Європейський Союз продовжує підтримувати реформу профтехосвіти. Ми вважаємо, що впровадження технологій та нових інструментів в закладах Львівської області є важливим кроком для забезпечення якісного викладання в закладах регіону», ‒ прокоментував Фредерік Куне, Керівник Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

Відповідно до підписаного Меморандуму планується проведення ремонтних робіт та закупівля обладнання на суму близько 650 тис євро. За ці кошти оновлять та облаштують технікою навчальні лабораторії Державного навчального закладу “Дрогобицьке вище професійне училище № 19” за такими професіями:

  • «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;

  • «Перукар (перукар-модельєр)»;

  • «Манікюрник»;

  • «Візажист».

Також планується проведення ремонтних робіт та закупівля обладнання на суму близько 900 тис євро для оновлення та облаштування технікою навчальних лабораторій Державного навчального закладу «Стрийське професійне училище № 34» за такими професіями:

  • «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та майстерні з діагностики та налагодження електричного та електронного устаткування автомобільних засобів»

  • «Зварник».

«Сучасний освітній простір має привернути увагу молоді до робітничих професій, а також суттєво покращити якість підготовки учнів, що вже обрали професійну освіту. Вже кілька років поспіль Уряд України системно інвестує кошти в інфраструктуру закладів шляхом створення навчально-практичних центрів. Однак підтримка Програми ЄС «EU4Skills» суттєво прискорює процес оновлення матеріально-технічної бази й ми вдячні європейським партнерам за цю співпрацю”, ‒ зазначив заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

Як зауважив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, важливим аспектом підготовки кваліфікованого робітника є розвиток державно-приватного партнерства, тісний зв'язок представників виробництва із професійною освітою.

“Важливо розвивати профтехосвіту, як одну зі складових будівництва успішної країни. Сучасне обладнання і технології допоможуть закладам відповідати викликам часу. Наша спільна відповідальність – створити для здобувачів освіти умови для якісного здобуття практичних навиків, які вони зможуть застосувати після завершення навчання. Розвиток професійно-технічної освіти сприятиме економічному зростанню регіону, адже багато вітчизняних й іноземних інвесторів зацікавлені у відкритті нових підприємств та працевлаштуванні кваліфікованих фахівців, які повинні готувати заклади професійної освіти. Щиро дякуємо європейським партнерам, що допомагають нам модернізувати систему професійної освіти!”, - сказав Максим Козицький.

Зазначимо, що  у березні цього року Президент України підписав Указ «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти», тим самим утворивши Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти як конструктивний майданчик для обговорення найважливіших питань. Від Львівщини до складу ради увійшла Ганна Балущак, директорка Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу.

Довідкова інформація:

Проєкт «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» є частиною Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» (Компонент 3) та спрямований на оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти в Україні. Мета проєкту – створити сучасну інфраструктуру системи професійно-технічної освіти, яка сприятиме підвищенню її привабливості для молоді. Проєкт має закласти основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці, надасть учням навички, необхідні роботодавцям.

Від імені Німецького державного банку розвитку (KfW) Проєкт реалізує Міністерство освіти і науки України та Український Фонд соціальних інвестицій. 

За додатковою інформацією звертайтеся до Інни Павлюк, inna.pavljuk@brandcom.com.ua або за телефоном +38 096 77 23 566.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ