Для того, аби дати відповідь на питання наскільки Львів придатний для життя з екологічної точки зору потрібно налагодити якісну систему моніторингу. Про це в ефірі на радіо "Львівська хвиля" розповів експерт з охорони довкілля, екологічний аудитор та кандидат в депутати Львівської ОТГ від політичної партії “Слуга народу” Олег Бота.
“Насправді це питання потребує ґрунтовних досліджень. Я думаю, що ні органи влади, ні мешканці, ні екологи до кінця не знають, у якому місті ми живемо. Насправді органолептика дає нам тільки сигнал, що у довкіллі щось не так, а для точних даних нам потрібна система постійного моніторингу. Мали би бути встановлені референтні пости для моніторингу стану довкілля, і мала би бути якась еталонна пересувна лабораторія. Якщо буде перевищення в одному з постів, така лабораторія, буде реагувати на зміни. Потрібно також створити матриці екологічного ризику для того, щоб ми могли оцінити, що є дійсно забрудником і оперувати фактичними даними, які нам допоможуть стимулювати підприємства оновлювати свою матеріально-технічну базу, підвищувати енергоефективність”, - зазначив Олег Бота.
Він пояснив, що датчики, які фіксують забруднюючі речовини, - це невеличка шафа, яка стоїть в потрібному місці і передає інформацію на центральний сервер, де інформацію аналізують і приймають подальші рішення.
“Вони не коштують 100 млн. Місто цілком може собі дозволити такі системи”, - наголосив Олег Бота.