Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Експертні команди замість МСЕК працюватимуть у 13 медичних закладах на Львівщині

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

З 1 січня замість медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) рішення щодо інвалідності ухвалюватимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування (ЕКОПФО). Як зазначили у Міністерстві охорони здоров’я, станом на кінець 2024 року було сформовано понад 1450 експертних команд, до яких увійшли понад 4000 лікарів. Працюватимуть вони у 290 лікарнях по всій Україні.

На Львівщині експертні комісії працюватимуть у 13 кластерних і надкластерних медичних закладах. Про це під час брифінгу повідомила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.

“У кожній кластерній лікарні будуть розглядатись загальні випадки набуття статусу особи з інвалідністю. Наприклад, якщо ви проживаєте у Червоноградському районі, то це буде для вас Червоноградська лікарня, якщо ви у Яворівському районі – Яворівська лікарня. Є особливістю Львівський район, оскільки він дуже великий. Ми його розділили як район на три медичні заклади. Для мешканців Львівської територіальної громади – це ТМО 1, а для Львівського району – це госпіталь ветеранів у Винниках та Львівська обласна клінічна лікарня”, - розповіла Христина Замула.

Усі інші спеціалізовані статуси особи з інвалідністю, коли йдеться, наприклад, про психіатрію чи онкозахворювання, будуть визначати надкластерні медичні заклади, які є закладами Львівської обласної ради. 

Особливістю цієї реформи те, що майбутні нові процеси набуття статусу особи з інвалідністю будуть відбуватись цифровізовано, тож людям не потрібно хвилюватись щодо паперової документації. Надаватимуть відповідний статус експертні команди, які складатимуться з тих лікарів, які є практиками і можуть реально оцінити, наскільки людині варто чи ні надавати це статус. 

Директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Літвінська розповіла про те, що шлях пацієнта для отримання статусу особи розпочинається від лікуючого лікаря. До цього ним як правило були сімейні лікарі, які оформляли у більшості необхідну документацію на МСЕК, сьогодні ними у більшості будуть вузькі спеціалісти – кардіологи, неврологи, травматологи тощо. Саме вони зможуть генерувати напрямлення до експертних команд. 

За необхідності за допомогою електронних баз із записами до ЕКОПФО пацієнти спільно зі своїми лікарями зможуть обирати медичний заклад на території України, де є вільні місця для проходження експертної оцінки. Для запису необхідно також зібрати необхідний пакет документів, зокрема медичні, які ідентифікують особу, а також за необхідності військові.

“Якщо документи сформовано некоректно або сформовані неправильно, то адміністратор повертає їх у заклад охорони здоров’я, який формував ці документи. На це адміністратор має 5 днів. Якщо документи сформовано правильно, то ці документи йдуть на розклад експертної команди. До дня розгляду експертна команда не знає, кого вона буде розглядати, а пацієнт не знає, хто буде розглядати ці документи. Тобто як для експертої команди, так і для пацієнта ці дані є засвітленими”, - відзначила Наталія Літвінська. 

Після цього експертна команда здійснюватиме оцінювання, яке відбувається за визначеними критеріями. Кожен член команди пише власну думку, після чого експертна комісія виносить спільне рішення щодо надання статусу особи з інвалідністю чи ненадання. Якщо пацієнт не згідний з рішенням ЕКОПФО, то він має право звертатися із відповідною заявою у Науково-дослідний інститут у Дніпрі самостійно або спільно з лікуючим лікарем. Повідомити пацієнта про рішення команди мають через електронну адресу та рекомендованим листом. 

Важливо також, що сьогодні не обов’язково лягати у лікарю, аби отримати статус особи з інвалідністю. Зокрема, передбачено чотири форми розгляду експертної команди: коли пацієнта зможуть оглядати заочно, за обов’язкової особистої присутності, під час виїзду вдома, а також під час телемедичного розгляду. Від моменту подачі документів до рішення експертної комісії може пройти максимально 35 днів

“Оплата експертних команд буде здійснюватися Національною службою здоров’я України. І на одну команду буде виділяти 92-93 тис. грн у місяць, але не більше на заклад як 333 тис. грн у місяць. У першому півріччі НСЗУ оцінює роботу команду, з другого півріччя команди будуть оцінюватись за послугою, так як сьогодні діє програма медичних гарантій”, - зазначила Наталія Літвінська.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ