Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Е-квиток на Львівщині: як пасажири можуть оплатити за проїзд

До кінця червня у всіх приміських та міжміських автобусах Львівщини запрацює система безготівкової оплати за проїзд.
Фото ілюстративне: ЛМР

Про це повідомляють в управлінні транспорту та зв’язку ЛОВА.

Які способи доступні для безконтактної оплати проїзду:

Сплата за проїзд відбувається за допомогою валідаторів – пристроїв, які встановлені в автобусах біля водія.Пасажир заходить у транспортний засіб і прикладає до валідатора один зі способів безконтактної оплати. Система автоматично, згідно з тарифною сіткою відповідного маршруту, списуватиме кошти за проїзд.

У межах пілотного етапу впровадження е-квитка, безготівково оплатити за проїзд пасажири можуть за допомогою гаджету із функцією NFS, або банківською карткою.

Незабаром для зручності пасажирів також обіцяють запустити можливість оплати за проїзд за допомогою мобільного застосунку: пасажир зможе додати свою банківську карту або згенерувати віртуальну. Наразі у додатку можна переглянути додаткову інформацію про поїздку: маршрут, час та місце оплати тощо. 

Як за проїзд платити пільговикам та особам без відповідного гаджету:

Якщо у пасажира немає відповідного мобільного пристрою, він може скористатися банківською картою. Також до кінця цього року пасажири можуть оплачувати за проїзд готівкою.

Для мешканців області, які мають право пільгового проїзду, буде створено так звані «пільгові картки»Рішення щодо їх реалізації буде прийняте разом з облдержадміністрацією та місцевими ОТГ, які, згідно з законом, й мають покривати витрати на проїзд «пільговиків» своєї громади.

"Попередньо плануємо, що отримати цю карту мешканець зможе у своїй громаді. Наразі пасажири можуть користуватися тими посвідченнями про право пільгового проїзду, які у них є", — уточнюють у департаменті.

Нагадаємо, на Львівщині триває пілотний етап проєкту із впровадження е-квитка у приміських та міжміських автобусних маршрутах. Ініціативу реалізують в межах співпраці Львівської ОВА з інвестором із впровадження АСООП «Smart Ticket Technology».

Зараз пасажири можуть скористатись 26 валідаторами для безготівкового розрахунку за проїзд, які працюють у тестовому режимі. Перші пристрої встановили в автобусах ПП «Автосвіт» Рава-Руського напрямку. Незабаром обладнання запрацює ще в семи автотранспортних підприємствах області – для цього там встановлять 299 валідаторів. 

До слова, Львівщина першою в Україні запроваджує електронний квиток у приміських та міжміських автобусних маршрутах, які курсують в межах області. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ