Слухай онлайн
Кримінал

Галицький суд Львова розгляне справу топ-хабарника

15 березня о 12.00 Галицький районний суд Львова розгляне справу за позовом екс-замдиректора «Західукргеології» Ігоря Михайловського до ДП НАК «Надра України» «Західукргеологія» про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного прогулу. Зазначимо, що йдеться про колишнього посадовця, який минулого року «погорів» на хабарі у розмірі 1,5 млн грн та якому ще не так давно «світило» до 12 років тюрми з конфіскацією майна...

Нагадаємо: заступник директора з геології та інвестиційної діяльності дочірнього підприємства НАК «Надра України» «Західукргеології» Ігор Михайловський був затриманий на  хабарі у своєму службовому кабінеті -    13 липня 2016 року. Кримінальне провадження правоохоронці відкрили за ч. 4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі). Санкція за такий злочин  передбачала позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю  на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Однак через кілька місяців обвинувачення було «по-тихому» перекваліфіковано на м’якше:  на ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом, тобто одержання неправомірної вигоди для себе за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави). Після цього між прокурором і підозрюваним було укладено угоду про визнання винуватості, згідно з умовами якої Ігор Михайловський повністю визнав свою винуватість у злочинному діянні.

Завдяки перекваліфікації злочину (законність, правильність якої судом перевірена не була) та використання угоди про визнання винуватості, при затвердженні якої Галицький райсуд Львова (під головуванням судді Катерини Котельви) явно проігнорував той факт, що узгоджене сторонами угоди покарання не відповідає суспільній небезпеці вчиненого кримінального правопорушення, Ігор Михайловський залишився на волі.  За хабар у розмірі півтора мільйона гривень  йому було призначено «смішне» покарання: у вигляді штрафу – у розмірі 25,5 тис. грн.

Лазівка для топ-хабарника

Здавалось б, після цього колишній посадовець мав би «сидіти» тихіше води, нижче трави. Між тим Михайловський, якого із займаної посади було звільнено 12.12.2016 року – за одноразове грубе порушення трудових обов’язків – нині намагається через суд поновитися на посаді та стягнути моральну шкоду, спричинену незаконним звільненням.

Позовну заява до  ДП НАК «Надра України» «Західукргеологія»  – про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного прогулу -   «топ-хабарник» подав до Галицького райсуду м. Львова. За дивним збігом обставин справа потрапила  на розгляд до того самого судді, що розглядав клопотання слідства у кримінальному провадженні щодо хабарництва,  визначав розмір застави для Михайловського – Олега Юрківа.

Отож, той самий суддя  - Олег Юрків, який випустив Ігоря Михайловського з СІЗО під заставу  в розмірі 131,8 тис. грн., завтра розглядатиме справу за позовом  екс- замдиректора «Західукргеології» про поновлення на роботі та оплату за час вимушеного прогулу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ