Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк заявив, що так звана формула "Роттердам+" працює в Україні. Про це він заявив на засіданні НКРЕ, відповідаючи на питання експерта у сфері енергетики Андрія Геруса.
"Оптово-ринкова ціна (не електроенергію - Ред.) встановлюється на базі методології, яка посилається на котирування вугілля в портах Роттердаму. Правильно я розумію?", - запитав Герус.
"Воно прямо передбачено цією постановою, якщо ви читали, то там все написано", - відповів голова НКРЕ.
За його словами, ціна вугілля, отримана комісією від Держвуглепостач, відповідна до індексу API2.
"Це питання задано тому що є спекуляції щодо того, чи працює формула "Роттердам+", я так розумію, що якщо встановлено на базі цієї формули, то вона працює", - уточнив Герус.
"Це діючий документ, він використовується комісією", - заявив Вовк.
Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в розрахунку тарифу на електроенергію в Україні не використовується ціна на вугілля в порту Роттердам.
"Я чув, що в тарифі закладений "Роттердам+". Але це не так. На "Роттердамі" вугілля коштує близько 3 тисяч гривень, а в тарифі він закладений на рівні 1730 гривень", - заявив Гройсман.
"Тому 3 тисячі гривень - це фейк, який намагаються нав'язати українському суспільству", - сказав прем’єр.
За його словами, сьогодні українські виробники не можуть купувати вугілля в Роттердамі, оскільки воно набагато дорожче за українське вугілля.
Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.