Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Громадськість отримає можливість контролювати видатки на ремонт доріг

12 вересня відбувся спільний брифінг Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Міністра інфраструктури Владислава Криклія та директора Програми ʺІніціатива прозорості інфраструктуриʺ (CoST) Джона Гокінса. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі Віце-прем'єр-міністра України.
Михайло Федоров - Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації

Брифінг присвячений передачі на баланс Міністерству інфраструктури аналітичного веб-порталу ʺПрозора інфраструктураʺ.

ʺПрозора інфраструктураʺ – це портал відкритих даних про інфраструктурні проекти, які впроваджуються за державні кошти. Сьогодні на порталі розкривають дані про ремонт та будівництво автомобільних доріг державного та місцевого значення.

ʺПортал створено ініціативою CoST Ukraine, які є переможцями минулорічного конкурсу проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge – найбільшого національного конкурсу інновацій на основі відкритих даних, – зауважив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. – І ми раді, що цей проект отримав подальший розвиток та інтегрується у державне управлінняʺ. Михайло Федоров також нагадав, що вже за тиждень, 20 вересня, пройде черговий Open Data Forum, в рамках якого традиційно відбудеться нагородження цьогорічних переможців Open Data Challenge. Віце-прем’єр закликав всіх охочих створювати корисні продукти на основі відкритих даних та брати участь у наступних конкурсах.

Наприкінці липня цього року міжнародна ініціатива CoST за фінансової підтримки USAID/UK aid проекту ʺПрозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPASʺ створила аналітичний модуль (http://portal.costukraine.org/zviti/), що дозволяє у кілька кліків моніторити проведені тендерні процедури у сфері будівництва, ремонту та реконструкції доріг загального користування.

Наразі завдяки співпраці Міністерства цифрової трансформації та USAID/UK aid проекту ʺПрозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPASʺ цей модуль буде вдосконалено і доповнено функціями, які дозволять Мінінфраструктури, представникам бізнесу, журналістам та громадськості отримувати комплексну інформацію про стан дорожньої галузі або конкретного проекту, проводити якісний моніторинг та контроль за використанням публічних коштів.

Що зміниться після передачі порталу до Міністерства інфраструктури?

Відтепер, окрім даних про тендери з ProZorro, веб-портал отримуватиме дані з Єдиного веб-порталу використання публічних коштів spending.gov.ua. Це дозволить моніторити реальні витрати за проектами.

Державні адміністрації всіх областей України розкриватимуть інформацію на порталі. Наразі це роблять тільки 6 з-поміж 24.

Додається модуль, який дозволить будь-кому легко отримати інформацію щодо ремонту доріг державного та місцевого значення.

База даних порталу буде доповнена інформацією про будівництво та ремонт доріг від початку роботи Prozorro в Укравтодорі (від 2016 року), що дозволить мати ще більш повну картину щодо учасників ринку.

Модернізований веб-портал ʺПрозора інфраструктураʺ з розширеним функціоналом аналітичного модуля запрацює за півроку. Оновлений інструмент дозволить побачити, як відбуваються закупівлі дорожніх робіт, та дізнатися інформацію про конкурентів. Завдяки порталу громадські активісти також зможуть контролювати ефективність використання публічних коштів під час впровадження інфраструктурних проектів та виявляти ризики корупції.

Виступаючи на брифінгу, Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наголосив, що процес відкриття даних є дуже важливим для України. Адже наша країна прагне стати цифровою європейською державою. Він закликав Мінінфраструктури та всі інші державні органи виконувати вимоги постанови КМУ №835, яка містить перелік обов’язкових для відкриття наборів даних, перелік яких доповнюється щороку. Наразі, відповідно до даної постанови, держоргани повинні відкрити майже 900 наборів даних.

Нагадаємо, у Львові обговорили проект Податкового кодексу України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");