Слухай онлайн
Cуспільство

Грошей на шахтарів, ПТУ, медицину і перевезення пільговиків - нема

Сьогодні, 11 січня, у малій сесійній залі Львівської обласної ради відбулося громадське обговорення проекту бюджету Львівської області на 2016 рік. Повідомила прес-служба Львівської обласної ради.

У Львівській обласній раді відбулося громадське обговорення проекту бюджету Львівської області на 2016 рік.

Відкрив засідання голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. «Ми вже слухали проект обласного бюджету на 2016 рік у форматі голів міст і районних рад, – зазначив голова облради. – Було багато зауважень та пропозицій. Але вони здебільшого стосувалися проблем державного рівня. Головними проблемами цього бюджету є: перевезення пільговиків, фінансування вугільної галузі, професійно-технічної освіти, ветеринарної медицини. Ми вже домовилися про паралельні звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо цих питань».

В засіданні взяли участь депутати Верховної Ради України від Львівщини Микола Величкович та Михайло Бондар, керівники департаментів та управлінь Львівської обласної державної адміністрації, представники наукових та навчальних установ, депутати Львівської обласної ради.

Розпочинаючи представлення проекту бюджету Львівської області на 2016 рік, Олег Демків, зокрема, зазначив: «На Львівщині вже прийнято 95% місцевих бюджетів. Але тепер, коли опублікований Закон України про державний бюджет України на 2016 рік, ці бюджети потрібно уточнювати». Олег Демків продемонстрував присутнім презентацію проекту бюджету Львівської області на 2016 рік, в якій було наведено основні показники в порівнянні з минулим роком.

Не зважаючи на ріст абсолютних чисел, цілі галузі залишилися без належного фінансування. Так, зокрема, фінансування професійно-технічної освіти відтепер передане з державного бюджету на місцеві. В 2016 році місто Львів, в якому розташовано 20 таких установ, змушене буде віднайти 227 млн грн, Червоноград – 24 млн грн на утримання 2 установ, Борислав – 11 млн грн (1 установа), Дрогобич – 25 млн грн (2 установи), Стрий – 52 млн грн (4 установи), Новий Розділ – 18 млн грн (2 установи), Самбір – 10 млн грн. (2 установи). Таких коштів в місцевих бюджетах немає.

Як зазначив Олег Демків, обласна адміністрація буде рекомендувати місцевим рівням віднайти фінансування на січень–березень, а тоді за підсумками першого кварталу звертатися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо виділення субвенцій на ці витрати.

Також було порушено питання відсутності фінансування науки, недостатність коштів на медицину.

Керівництво обласної ради та адміністрації вислухавши всі зауваження та пропозиції, запевнило, що з прийняттям Львівською обласною радою бюджету Львівської області на 2016 рік, бюджетний процес не завершиться. Ще буде уточнення показників.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ