Слухай онлайн
Економіка

Ідея об’єднати все, що пов’язане із земельними питаннями, є доброю – Іван Стефанишин

Для провадження єдиної ефективної земельної політики варто створити Міністерство з питань земельних відносин. Про це в коментарі «Гал-info» сказав заступник голови ЛОДА з АПК Іван Стефанишин.
 «Ідея об’єднати все, що пов’язане із земельними питаннями, є доброю, оскільки тоді є шанс, що ми отримаємо ефективну земельну політику і буде пришвидшено земельну реформу, частинками якої є прийняття земельного кадастру, пришвидшення оцінки землі та покращення управління земельними ресурсами тощо. Це міністерство вже створюється, на нинішній стадії на базі комітету земельних ресурсів створюється Агенція управління земельними ресурсами, і Львівщина матиме її філіал», – сказав у коментарі «Гал-info» Стефанишин.
Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає створення Міністерства з питань земельних відносин, об’єднавши в ньому Держкомітет із земельних ресурсів, Держкомітет лісового господарства, Державну інспекцію з контролю за використанням і охорони земель, Державну службу геодезії, картографії і кадастру. Туди ж передаються всі відповідні підприємства і організації, якими раніше займалися ці відомства.
Крім того, у ВР зареєстровано законопроект про створення Фонд земель державної власності та управління землями державної власності. Ця структура, за задумом авторів законопроекту, куруватиме всіма державними землями і підпорядковуватиметься безпосередньо Міністерству з питань земельних відносин. До її повноважень зокрема входитиме функція організації викупу земельних ділянок для загальнодержавних суспільних потреб.
Авторами законопроектів є аграрне лобі в особі екс-віце-прем’єра з питань АПК, бютівця Івана Кириленка, екс-міністра АПК, регіонала Віктора Слаути, власника птахофабрик, бютівця Євгена Сігала, соціаліста Василя Сильченка та бютівця Михайла Зубця.
Ймовірні кандидати на посади міністра та голови Фонду поки що не називаються.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ