Організатором несподіваного виставкового проєкту став професор Української академії друкарства Орест Хамула.
Як зазначив Орест Хамула, любов до мистецтва супроводжує його все життя. Наміри даної експозиції зародились під час стажування у Німеччині. Після відвідин низки музеїв, таких як Музей історії розвитку поліграфії та Музей Гутенберга, прийшло натхнення створити щось своє.
“Перше представлення зібраних носіїв інформації відбулося у 2009 році під час святкування 10-річчя кафедри інформаційних мультимедійних технологій. завдяки внеску колег колекцію доповнено новими експонатами і її було представлено на презентації монографії у співавторстві з Ярославом Куцем та Світланою Васютою в лютому 2020 року. Дана колекція, з якою можна ознайомитись на виставці у Львівському палаці мистецтв, стала продовженням пошуків та спілкування з однодумцями”, - розповів Орест Хамула.
“Приємно те, що ця виставка відбувається у Львівському палаці мистецтв. Кожна з тих робіт має свою підоснову. Я розумію, що надалі ми можливо вийдемо на ширший формат і проведемо з Академією щось в більшому форматі. Але те, що є сьогодні це є унікальне та чудове. Як завжди на відкритті будь-яких заходів мистецького характеру закликаю всіх через свої гаджети популяризувати те, що відбувається, адже ті роботи та ця праця заслуговує на увагу.
Виставка буде діяти до 2 листопада. Запрошуйте друзів та знайомих і разом приходьте”, - директор львівського Палацу мистецтв Юрій Візняк.
“Я хочу сказати, що тут помістилася практично вся історія людської цивілізації. Від наскельних малюнків до мікрочіпів. Ви прекрасно знаєте, що способи відтворення, збереження та передачі інформації характеризують ступінь розвитку суспільства. Безумовно вони накладають відбиток і на наші особисті характеристики, які говорять як ми вміємо адаптуватись до того чи іншого типу суспільства”, - проректор Української академії друкарства з науково-педагогічної роботи Ярослав Угрин.
Ярослав Урин також зазначив, що впродовж багатьох років триває боротьба до якої галузі віднести “видавництво та поліграфію”. Нещодавно до європейської комісії з культури було надіслано пропозицію, щоб долучити її до галузі знань “мистецтво і культура”.
“Я думаю, що такі особистості, як Орест Григорович, роблять багато для того, щоб “видавництво і поліграфія” таки визнавали галуззю знань “мистецтво і культура” і ми на це всі заслуговуємо”, - додав Ярослав Угрин.
Як зазначив професор Львівської національної академії мистецтв, доктор історичних наук Роман Яців, співвідносити складову інформаційних технологій до технічної галузі є абсолютно некоректно, адже ця інформація має духовний вимір.
“Якщо є процес комунікації людини до людини, людини до суспільства, то ця духовна складова значно зростає. Для мене ідея виставки була несподівана і радісна. Пан Орест дуже системно і методологічно розбудував акценти на прикладах, які стосуються різних стадій розвитку системи комунікування. Ці інформаційні технології вибудовувались з культурних артефактів які ми повинні памятати й до яких повинні звертатися.
Ця виставка наштовхує на багато розмірковувань та різноманітних аспектів”, - зазначив Роман Яців.
Організатор та автор виставки Орест Хамула також подякував всім причетним до її створення.
“Найперший хотілось подякувати Богу за сьогоднішній день. Подякувати Збройним Силам України, що вони дали нам можливість сьогодні зустрітися. Подякувати Українській академії друкарства, подякувати Палацу мистецтв та гостям і відвідувачам. Ну й подякувати своєму сімейству, якби не такий міцний тил я б цього нічого не зробив. Ну й звичайно дякую колективу, які допомогли зібрати цей матеріал”, - зокрема зазначив Орест Хамула
Також Орест Хамула поділився з Гал-інфо своїми думками стосовно одного з унікальних експонатів - носіїв інформації - української писанки.
“Це набагато глибше, адже за кожним малюнком є якась певна символіка. Кожен колір, кожна емблема несе якусь інформацію, яку на жаль ми втратили й не можемо наразі розшифрувати. Треба працювати над цим”, - повідомив Орест Хамула.