Слухай онлайн
Культура

Історико-краєзнавчий музей у Винниках відзначає 30-річчя: програма заходів

Упродовж 23–24 вересня Історико-краєзнавчий музей міста Винники святкуватиме 30-річчя від заснування.
фото - пресслужба ЛОДА

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Зокрема музей запланував низку заходів з нагоди святкування, серед яких науково-методичний семінар, відкриття виставок, презентація видань, погашення ювілейної марки тощо.

Так, 23-24 вересня з 11:00 до 13:00 год проведуть науково-методичний семінар «МУЗЕЙ: МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, МАЙБУТНЄ». Серед запрошених лекторів – відомі науковці та музейники України.

Також починаючи з 15:00 год відбудеться відкриття двох виставок, презентація фотоальбому «Галичина ХХ ст. у світлинах Юліана Дороша», щорічного видання «Наукові студії», погашення ювілейної марки, огляд оновленої експозиції.

Детальна програма за посиланням.

Довідково

Історико-краєзнавчий музей створений рішенням Винниківської міської ради в 1991 р., постійно діючу експозицію відкрили у вересні 1994 р., а 1996 р. музей отримав статус обласного державного.

У підпорядкуванні Львівської обласної ради музей працює вже двадцять п’ять років. За ці роки у музеї постійно оновлюють та зберігають наявні музейні колекції, організовують виставки, зустрічі, конференції, видають наукові та інші видання.

З метою підтримки та розвитку традиційних ремесел музеєм проведено низку фестивалів, серед яких регіональні та всеукраїнські заходи.

Із 2018 року музеєм проводяться Міжнародні симпозіуми художнього текстилю. Участь у останньому симпозіумі взяли 65 науковців з України, Польщі, Молдови, Швейцарії. Щорічно КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» спільно з науково-дослідними установами України та Польщі здійснюють археологічні дослідження.

Із 2010 р., на базі музею щорічно організовують міжнародні наукові семінари і конференції, в рамках яких організовуються тематичні виставки. Наразі на базі музею вже провели десять міжнародних наукових конференцій, участь в яких взяли провідні дослідники з різних наукових центрів України, Польщі, Білорусії, Молдови, Німеччини та ін. Почавши десятиліття тому із місцевої регіональної тематики, останні роки захід висвітлює актуальні питання європейської археологічної науки, надаючи майданчик для спілкування науковцям не тільки всієї України, а й наших сусідів з ближніх і дальніх країн.

Продовжується співпраця з Археологічним музеєм у Кракові (Польща) та Жешувським університетом (Польща), яка була започаткована ще у 2014 році. Кращі наукові статті учасників конференцій надруковані в науковому виданні музею «Наукові студії» (надруковано 11 випусків), також вийшов четвертий номер «Львівського археологічного вісника».

Музей реалізував низку проєктів за підтримки Львівської обласної ради, Українського культурного фонду та Міністерства культури України, в результаті чого відкрито сучасну інтерактивну експозицію музею, де представлені археологічні артефакти Західного регіону України. Музей розробив новий туристичний маршрут – «Глинянським шляхом», який об’єднає нові цікаві та перспективні музейні об’єкти, зокрема у відділах музею: Музеї ткацтва та килимарства у м. Глиняни та «Панській садибі у с. Журавники». Крім того, колектив музею розпочав роботу над реалізацією нового туристичного маршруту «Невідомі палаци Львівщини».

На сьогодні музейні фонди налічують понад 80 тисяч експонатів, щороку музейна збірка поповнюється новими музейними предметами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ