Уряд Ізраїлю схвалив будівництво більш ніж 3000 помешкань у селищах на Західному березі річки Йордан. Про це в ніч на середу, 1 лютого, повідомив міністр оборони Авігдор Ліберман, передає агентство AFP. З цієї кількості негайно можуть бути зведені 2000 помешкань. Це вже третя подібна заява за останні дні.
На даний момент понад 600 тисяч осіб проживають в поселеннях на Західному березі річки Йордан і в Східному Єрусалимі. Таке заселення є суттєвою перешкодою в мирних переговорах між Ізраїлем і Палестинською автономією.
Водночас на аванпості Амона вранці 1 лютого поселенці влаштували акцію протесту. Вони перекрили під'їзди до їхніх жител та підпалили шини, пише інформагенція dpa. Ізраїльська армія закликала близько 280 поселенців покинути помешкання протягом 48 годин. Верховний суд у Єрусалимі раніше постановив, що ці помешкання потрібно звільнити до 8 лютого, оскільки поселення розташоване на приватній палестинській землі.
Рада Безпеки ООН в грудні 2016 року ухвалила резолюцію з вимогою до Ізраїлю "негайно і повністю припинити будівництво ізраїльських поселень на окупованих палестинських територіях, включно зі Східним Єрусалимом". Ухвалення цього документа стало можливим завдяки тому, що США, всупереч багаторічній практиці, відмовилися від права вето і лише утрималися при голосуванні. Всі інші 14 членів Радбезу проголосували на підтримку документа. Резолюції Ради Безпеки є юридично обов'язковими для країн-членів ООН, проте Ізраїль цього разу відмовився виконувати вимогу Радбезу.
На 15 лютого у Вашингтоні запланована зустріч прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху і президента США Дональда Трампа. Трамп може змінити позицію Білого дому з приводу ізраїльських поселень. Сам Нетаньяху раніше через заяву в Twitter підтримав рішення Трампа про будівництво стіни на кордоні з Мексикою.