Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Карантин по-європейськи: де скасовують ковід-обмеження?

Пандемія коронавірусу не вщухає, однак деякі держави поступово повертаються до докарантинного життя. Тож які країни Європи зовсім відмовились від обмежень, а які зробили їх суворішими читайте далі в матеріалі Гал-інфо.

Данія 

Перша країна Європейського Союзу, що зняла усі обмеження пов’язані з пандемією коронавірусу. Як нещодавно повідомили в данському виданні DR, з 1 лютого влада перестала відносити коронавірус до категорії “соціально-критичної хвороби”. 

Відтепер у повсякденному житті громадян зникає вимога носити маски. Вони не потрібні при відвідуванні магазинів, громадського транспорту, кафе і тд. Однак у лікарнях та будинках престарілих обмеження все ж дійсні. Також для данців змінились й умови перебування в закладах, а саме негативний тест на COVID-19 чи вакцинація тепер не є обов’язковою юридичною вимогою. Рекомендації все ж залишились, тому лікарні чи організатори концертів при потребі можуть цим скористатись. 

За тиждень в містах знову відчинились нічні клуби, які довгий час були забороненими, а ще побільшало культурних заходів, адже зникли жодні обмеження щодо кількості учасників на концертах, театральних виставах, футбольних матчах та всіляких інших заходах.

Варто зазначити, що в державі вакциновано більш як 81% всього населення.

Норвегія 

В країні послабили карантинні обмеження, однак масковий режим досі триває. Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре наголосив, що саме високий рівень вакцинації та більш м'який варіант Omicron дозволили країні пом'якшити обмеження. 

Відтак, барам і ресторанам знову дозволять подавати алкоголь після 23:00, парки розваг, аркади та подібні атракціони знову відкриються, але з антиінфекційними засобами (регулярне прибирання та дезінфекція). Кінотеатри, театри, церкви та будь-яке інше місце можуть використовувати всю свою місткість. 

Університетам та дошкільним навчальним закладам надані рекомендації, щоб усі учні знову могли фізично бути присутніми на заняттях без соціального дистанціювання.

Важливим є те, що подорожуючим більше не потрібно буде проходити тест на Covid-19 після прибуття в країну. Нагадаємо, раніше всі особи повинні були пройти тест незалежно від статусу вакцинації.

Швеція

Про зняття обмежень в цій країні повідомила Прем'єр-міністерка Магдалена Андерссон. Подібно до Данії, в Швеції зняття обмежень обумовлено високим рівнем вакцинації громадян (понад 83%) та швидким перебігом хвороби.  

З 9 лютого шведи відмовляються від маскового режиму, дистанційної роботи та навчання. Кафе та ресторани працюватимуть не пізніше 23:00 та повинні приймати відвідувачів лише на сидячі місця. Це стосується і громадського транспорту, де під час поїздок на автобусі та поїзді понад 150 кілометрів кожен пасажир повинен мати доступ до місця.

Франція 

Незважаючи на рекордні захворювання минулого місяця, з другого лютого в країні поступово почали знімати обмеження щодо носіння масок, зокрема на вулиці, кількості аудиторії в концертних залах, спортивних матчах та інших заходах. Додамо, що тепер дозволено їсти та пити на стадіонах, у кінотеатрах та у громадському транспорті. 

Дистанційна робота більше не є обов'язковою, але як і раніше, при можливості професії людини це рекомендовано.

Фінляндія 

Тут усі коронавірусні обмеження планують знімати протягом лютого місяця. Регіональній та місцевій владі було видано інструкції відмовитися з 1 лютого від закриття приміщень та заходів із низьким рівнем ризику, включаючи театри та спортивні зали.

З початку лютого пом’якшення подіяли й на ресторани та заходи, де ризик поширення коронавірусу вважається низьким. Тепер ресторанам буде дозволено працювати до 21:00 замість 18:00, а подача алкоголю повинна припинитись о 20:00 замість 17:00, як було раніше. Проте бари і загалом питні заклади працюватимуть без змін - закриватимуться о 18:00 та припинятимуть подачу алкоголю о 17:00.

З 1 лютого в'їхати в країну можна маючи сертифікат про вакцинацію або перенесене захворювання, і за довідкою про негативний результат тесту (зроблений не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону). 

Нідерланди

Деякі обмеження скасували й в Нідерландах, де був один із найжорсткіших карантинів у Європі. Як пише BBC, незважаючи на обмеження, кількість випадків Covid-19 продовжує зростати, але країна все одно "іде на ризик" у послабленні карантину. Нагадаємо, перед цим рішенням в кількох містах відкрилися кафе всупереч сильним обмеженням, а десятки музеїв і театрів відкрили всього на день в знак протесту.

Вже 15 січня відкрились кафе, бари та ресторани, які працюють до 22:00. Проте для входу відвідувачі все ще повинні показувати негативний результат тесту, наявність вакцинації або довідку про нещодавнє одужання від коронавірусу.

Щодо розваг,  з 26 січня – кінотеатри та заклади культури. Нічні клуби залишились закритими, а кількість спортивних та культурних заходів обмежили до 1250 осіб. 

Польща

Наразі жодних значних пом’якшень не введено у зв’язку з високою захворюваністю. В країні намагаються стримувати п’яту хвилю коронавірусу, де зараз переважає високоінфекційний “Омікрон”.

Однак, як повідомив речник Міністерства охорони здоров’я, статистика хворих поступово іде на спад, тому за тиждень, 14 лютого, МОЗ вирішить, скільки ліжок з Covid потрібно скоротити, а також затвердить новий скорочений період самоізоляції, який зараз становить 10 днів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ