Йдеться про комунальні заклади Львівської обласної ради в галузі освіти, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету.
4 грудня під час засідання комісії з питань освіти, науки та інновацій депутати Львівської обласної ради заслухали інформацію керівників комунальних закладів ЛОР в галузі освіти щодо їхніх потреб на 2025 рік, фінансового становища, а також пропозицій для проведення якісного освітнього процесу.
Дослідження ситуації у навчальних закладах відбулось за дорученням заступника голови обласної ради Ю. Холода задля вивчення питань функціонування комунальних установ, некомерційних підприємств Львівської обласної ради та інших установ, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету в галузі освіти.
“Дуже сподіваюся, що ми це робимо заради того, щоб послухати ваші потреби, а не лише про те, як ви реально жили за минулий рік і як плануєте жити на наступний рік”. - відзначила депутатка Львівської обласної ради, заступниця голови постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій ЛОР Парасковія Дворянин на початку обговорення.
Під час комісії виступили представники навчально-реабілітаційних центрів, ліцеїв, спеціальних шкіл та Винниківської загальноосвітньої санаторної школи. У своїх промовах керівники окреслювали фінансову ситуацію закладу, кошториси, видатки на одного учня, штатну чисельність учнів та персоналу тощо.
Наприклад, керівниця КЗ ЛОР "Жовківський БНРЦ "ЗЛАГОДА" Галина Рудько розповіла, що станом на 1 вересня у закладі навчається 171 дитина, з яких троє дітей-сиріт, які мають опікунів. Також станом на початок навчального року, кошторис становив 26 млн 847 тис. грн. Сьогодні усі кошти освоєні, а проблемою, щодо вирішення якої керівництво закладу звертається до Львівської обласної ради, є гідроізоляція закладу для унеможливлення руйнування фундаменту будівлі. Ще одним запитом Жовківського БНРЦ "ЗЛАГОДА" є створення спортивного залу для дітей, яких у закладі навчається чимало.
Директор Багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру "ДОВІРА" Володимир Лозинський розповів, що сьогодні у закладі навчається 240 вихованців, зокрема діти з розладами спектру аутизму та тяжкими порушеннями мовлення. Керівник освітньої установи відзначив, що цьогорічний кошторис доходів і видатків становив 44,3 млн грн, які забезпечують фінансову складу функціонування закладу до кінця року. Володимир Лозинський відзначив, що потреби у закладу є, проте вирішувати їх слід вже після Перемоги.
“Нам багато чого потрібно, але я не буду говорити за фасади. Виграємо війну – тоді будемо робити і фасад, і облаштування території тощо. Без того можна обійтися, це не впливає на навчально-освітній процес”, - відзначив Володимир Лозинський.
Звертались керівники освітніх закладів також із запитами щодо виділення коштів на проведення ремонтно-реставраційних робіт приміщень установ, частина із яких є пам’ятками архітектури, забезпечення систем відеоспостереження, облаштування інклюзивних умов на спортивних майданчиках тощо.