Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Кримінал

Керівництво заводу із Запоріжжя «сіло» за зловживання

Указаним особам суд призначив покарання у виді 4 років позбавлення волі

Колишніх керівників «Запорізького електровозоремонтного заводу» засуджено до позбавлення волі.

Про це у телеграмі повідомляє НАБУ.

29 квітня 2024 року колегія суддів ВАКС оголосила вирок, яким колишнього керівника ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод» (далі – ПрАТ «ЗЕРЗ») та його заступника визнано винуватими у зловживанні службовим становищем, що завдало понад 780 тис грн збитків, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Указаним особам суд призначив покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом у розмірі 17 тис. грн. 

Ще одній особі – організатору злочину – суд призначив покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк три роки та зі штрафом у розмірі 17 тис. грн. 

Вирок суду може бути оскаржений протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. 

 Нагадаємо, наприкінці 2014 року керівник ПрАТ «ЗЕРЗ» та його заступник, діючи у змові із третьою особою – організатором цього злочину, у протиправний спосіб забезпечили перемогу повʼязаного з останнім приватного товариства у державній закупівлі 30 коліс для електровозів за визначеною ним загальною ціною 2,45 млн грн. Водночас встановлено, що ринкова вартість цих коліс становила лише 1,01 млн грн, а надміру сплачені ПрАТ «ЗЕРЗ» на виконання договору кошти є збитками, заподіяними цьому підприємству державної форми власності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ