Слухай онлайн
Cуспільство

Компанію бенефіціара “Української Галицької партії” оштрафували на 68 млн грн

Як повідомили в Антимонопольному комітеті України, ТОВ «Радехівський цукор» оштрафовано на 68 млн грн за придбання цукрового заводу без дозволу АМКУ.

У 2017 році з інформації, розміщеної у ЗМІ, АМКУ дізнався про придбання ТОВ «Радехівський цукор» декількох цукрових заводів. У зв’язку із зазначеним, Комітетом було розпочато дослідження вказаного питання на предмет дотримання законодавства про захист економічної конкуренції, за результатами якого було відкрито 3 справи про порушення.

Під час розслідування першої справи, Комітетом встановлено, що після завершення сезону цукроваріння 2016 року ТОВ «Радехівський цукор» набуло контроль над активами Хоростківського цукрового заводу.

Ці активи включали основні елементи, що дозволяли відповідачу наростити присутність на ринках цукру та переробки цукрового буряку в економічно доцільні строки (від закінчення сезону цукроваріння 2016 року і до початку нового).

При цьому таке придбання було здійснено без отримання дозволу АМКУ, оскільки за версією суб’єкта господарювання придбані активи не забезпечували повний цикл виробництва цукру (у складі придбаного майна була відсутня бурякорізка).

Разом з тим, під час розслідування справи Комітетом було встановлено, що насправді бурякорізка, на яку посилався відповідач, забезпечує здійснення лише одного із багатьох етапів переробки цукрового буряку та виробництва цукру.

Дане обладнання знаходилось на одній території з іншими активами Хоростківського цукрового заводу та було під’єднано до єдиного виробничого циклу, хоча при цьому і належало третій особі. Вартість бурякорізки становила менше 1% вартості активів Хоростківського цукрового заводу.

Комітетом виявлено факти про укладення ТОВ «Радехівський цукор» угод із фермерськими господарствами на посів цукрових буряків, що свідчить про намір використовувати придбані активи для виробництва цукру та переробки цукрових буряків в найближчий сезон цукроваріння.

Отже, Комітет прийшов до висновку, що придбані активи Хоростківського цукрового заводу становили діючий бізнес, а отже могли забезпечити ТзОВ «Радехівський цукор» здійснення завершеного циклу з переробки цукрового буряку та виробництва цукру та визнаються концентрацією у розумінні статей 1 та 22 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Оскільки фінансові показники учасників концентрації перевищували порогові значення, визначені статтею 24 Закону України «Про захист економічної конкуренції», то такі дії потребували дозволу Комітету.

Тобто всі прямі та непрямі докази зібрані АМКУ під час розслідування справи свідчать про те, що ТОВ «Радехівський цукор», під час придбання активів Хоростківського цукрового заводу, мало на меті одержати у власність і зазначену бурякорізку. Утім, декларуючи її належність третій особі, здійснювало спроби уникнути необхідності погоджувати таке придбання з Антимонопольним комітетом.

Відтак дії ТзОВ «Радехівський цукор» Комітетом визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. На відповідача накладено штраф у розмірі 68 мільйонів гривень.

Водночас слід зазначити, що згадана концентрація не призвела до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках. Відтак, відповідач міг би уникнути штрафних санкцій, за умов вчасного отримання дозволу на концентрацію в АМКУ.

Довідка.

Нагадаємо, ТОВ «Радехівський цукор» – один із найбільших виробників цукру в Західній Україні з потужностями в Радехові (Львівська обл.), Чорткові, Хоросткові, Козові та Збаражі (Тернопільська обл.). Кінцевим бенефіціаром товариства є Володимир Матківський. Як повідомляло видання “Наші гроші”, він є основним бенефіціаром політичного проєкту “Українська Галицька партія”. Також нещодавно Володимир Матківський засвітився, як "великий шанувальник" українського футболу. 14 жовтня цього року, саме на свято Покрови, у Львові було зареєстровано ТОВ “ФК "Карпати", генеральним директором якого призначений Степан Юрчишин, а спортивним директором/головним тренером – Андрій Тлумак.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ