22 вересня робоча група ЛОР під головуванням Володимира Гірняка навідалась до двох туристичних баз «Полонина» і «Трембіта» Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, які розташовані на околицях м. Сколе та смт. Славське на Львівщині.
Мета візиту представників ЛОР та журналістів, серед яких був і кореспондент Гал-інфо, - моніторинг діяльності цих осередків відпочинку. В результаті перевірки обох дитячих баз вдалось з'ясувати, що одна з них, а саме «Трембіта», впродовж року прийняла лише 2 групи дітей. Згідно з документами, наданими керівництвом закладу, решта відвідувачів належали до приватних туристичних груп.
Під час перевірки чиновники ЛОР спільно з головою Департаменту освіти і науки ЛОДА Любомирою Мандзій встановили, що дві дитячі відпочинкові бази в Карпатах не використовуються в повній мірі. Так, будиночки на території таборів у більшості випадків не задіяні, територія не приведена до належного стану, доріжки потребують ремонту.
За словами голови комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олега Домчака, такі заклади мають в першу чергу забезпечувати якісний відпочинок та оздоровлення дітей.
«Керівники таких установ мають використовувати можливості більш раціонально та ефективно, думати як «заробити» гроші та відповідно покращувати інфраструктуру», - підкреслив він.
Олег Домчак також пояснив, що у 2018 році Львівщина отримає менше коштів з державного бюджету, тому комунальним закладам доведеться розраховувати на власні ресурси. На думку чиновника, такі заклади могли б самостійно покрити всі витрати на зарплату працівників та ремонт майна, якщо б кошти використовувались більш ефективно. Варто зазначити, що на утримання всіх трьох баз Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді з обласного бюджету щороку виділяють 5,5 млн гривень.
Разом з тим, завідувач турбази «Полонина» Іван Гриненко розповів керівнитву області, що з початку сезону база отримала дохід на суму понад 100 тисяч гривень.
«Щоб заробляти тут як приватний бізнес, потрібно підняти ціни і вкласти великі кошти. Наприклад, коли я починав працювати тут все руйнувалося. Тепер є 52 відпочинкові місця, проживання коштує для дітей, які приїжджають з різних куточків України, 70-80 гривень за добу», – сказав Гриненко.
У підсумку Любомира Мандзій наголосила, що станом на сьогодні комунальні заклади позашкільної освіти потребують нової стратегії розвитку.
«Ефективність цих клаптиків природи, на яких розташовані бази відпочинку, дуже маленька. З керівниками цих закладів будуть проведені бесіди і ми отримаємо від них пояснення. Комісія облради прийме відповідні рішення, і вже на ці рішення прореагує департамент», – підсумувала директор Департаменту освіти і науки ЛОДА.
Комунальні заклади Львівщини чекає значне скорочення?