Проєкт міжнародної гуманітарної організації Help – Hilfe zur Selbsthilfe «Підвищення стійкості громад в західних областях України» планує підтримати підприємства, які мають реалістичні та стійкі бізнес-ідеї для відновлення або розвитку своєї економічної діяльності. Про це повідомляє Львівська ОВА.
Мікрогрант в розмірі до 3 тисяч євро надається лише на закупівлю обладнання та матеріалів і не покриває заробітну плату, оренду чи ремонт приміщення, транспортні витрати та інші подібні витрати.
Критерії участі:
-
статус ВПО від 24 лютого 2022 року, місце проживання та проведення господарської діяльності в Львівській області (також допускаються Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська області);
-
бізнес зареєстрований, належить та керується саме заявником на грант, який є громадянином України (18+ років);
-
об’єктом грантової підтримки може виступати лише обладнання та матеріали (частка матеріалів не більше 20% від загальної суми гранту);
-
відсутність притягнення до кримінальної відповідальності через корупцію чи шахрайство;
-
напрямки бізнесу – крафтове, ремісниче виробництво та сервісні послуги.
Проєкт заохочує до участі в проєкті жінок зі статусом ВПО (жінки, які є головою сім’ї у зв’язку з воєнною службою чоловіка, його пораненням, перебуванням у полоні чи загибеллю є пріоритетною категорією).
Обов’язки отримувачів гранту:
-
Реєстрація підприємницької діяльності (якщо не зареєстрований).
-
Закупівля обладнання та матеріалів на суму 3000 євро.
-
Прийняття моніторингового візиту та надання доступу до закупленого обладнання та документів.
-
Публікація посту у соціальних мережах з хештегом #helpbusiness та відміткою офіційної сторінки.
«Грантова програма не надаватиме гранти підприємствам, що займаються виключно вирощуванням сільськогосподарської продукції або розведенням тварин. Втім, якщо підприємство вирощує продукцію або розводить тварин і при цьому створює ремісничі та крафтові продукти/товари, такі як сир, хліб або мед тощо, то воно може претендувати на підтримку. Ця програма грантової підтримки є надзвичайно важливою для розвитку мікропідприємств, особливо для жінок-переселенок, які відновлюють своє життя та бізнес у нових умовах. Надаючи фінансову допомогу та підтримку, проєкт сприяє не лише економічній стабільності, але й соціальній інтеграції та самодостатності цих жінок. Вірю, що їхні ремісничі та крафтові бізнеси не лише зміцнять місцеву економіку, а й стануть прикладом стійкості та підприємницького духу», – наголосила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.
Заявку на участь необхідно подати до 12 липня. Деталі та реєстрація на грантову програму за посиланням.