У литовському парламенті ініціюють резолюцію щодо Другої світової війни. У ній радянсько-німецький пакт Молотова - Ріббентропа оголошують прологом до Голокосту. Бо позбавляв суверенітету низку країн із великими єврейськими громадами. Серед них Польща і Литва.
Резолюцію ініціюють члени сейму Арунас Гумуляускас від владних "аграріїв", консерватор Емануеліс Зінгеріс, ліберал Вікторія Чміліте-Нельсен, пише gazeta.ua.
"Резолюція відповідає на безліч питань: про окупацію, під час війни, проблематики військових злочинів. Вона відображає повніше оцінювання того історичного періоду", - сказав депутат Арунас Гумуляускас.
У зареєстрованому проєкті резолюції наголошують, що однією з основних причин початку Другої світової війни був пакт Молотова - Ріббентропа 1939 року. А також таємні протоколи до нього між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, за якими було розділено Центральну та Східну Європу.
"Одночасно позбавлення державності цих країн стало й однією з їх передумов страшної трагедії Голокосту", - йдеться в проєкті.
Кінець Другої світової війни приніс державам Центральної та Східної Європи не свободу, а "п'ять десятиліть тоталітарного гніту, радянську окупацію, геноцид, військові злочини та брутальні злочини проти людства".
У резолюції наголошують на тому, що зараз Росія прагне звинуватити країни Центральної і Східної Європи в тому, що вони сприяли початку Другої світової війни. Сейму пропонується звернутися до Європарламенту, до парламентів країн Центральної та Східної Європи, міжнародної громадськості із закликом стати проти проведеного Росією ревізіонізму історії і поширюваної дезінформації.
Сейм Литви в резолюції підкреслює, що вшановує пам'ять учасників війни, які воювали з нацизмом. Однак вважає за необхідне засудити Росію за те, що вона брехливо заперечує роль Радянського Союзу в розв'язанні війни та применшує злочини СРСР в Центральній і Східній Європі після війни.
Відповідно до ухваленої резолюції, Москва прагне "виправдати нинішню агресивну політику й агресію проти сусідніх держав, посіяти недовіру в західному співтоваристві, розкол в Євросоюзі і НАТО"