Слухай онлайн
Культура  |  Історія

Кримінальне провадження щодо Миколаївської фортеці досі відкрите

Кримінальне провадження щодо Миколаївської фортеці досі відкрите. Про це Гал-інфо повідомила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Миколаївська фортеця - це комплекс оборонних укріплень, створений у 1910-1914 роках XX ст. на території сучасного Миколаєва на Львівщині, для захисту переправи через Дністер. Також фортеця прикривала дорогу на Львів. У 1919 році підрозділи УГА на укріпленнях Миколаївської фортеці стримували наступ польських підрозділів, а до кінця 1954 року тут були дві криївки УПА.

У 2019 році, на замовлення Миколаївської районної ради, науковці виготовили облікову документацію на цю пам’ятку. Її розглянула і погодила тодішня консультативна рада, після чого департамент архітектури скерував документи до Міністерства культури, з відповідним розпорядженням голови обласної адміністрації. Проте відповіді щодо цієї документації від міністерства не було. 

У січні 2021 року до департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА надійшов лист за підписом одного із заступників міністра культури. В ньому йшлося про те, щоб внести Миколаївську фортецю як об’єкт культурної спадщини у перелік пам’яток культурної спадщини області, відповідно до нової документації, яку у департаменті не бачили. Оскільки облікову документацію щодо цього об’єкту, як визначено Законом України "Про охорону культурної спадщини" (ст. 6), попередньо не розглядали на консультативній раді при департаменті, консультативна рада вирішила ще раз вивчити та звірити її з варіантом 2019 року. Як йшлося у повідомленні пресслужби Львівської облдержадміністрації, підписи на нових документах можуть бути підроблені, а ціла низка цінних об’єктів, які перебувають на території фортеці, вказані, як ті, що вже не існують.

Департамент архітектури звернувся до Міністерства культури з офіційним листом, щоб з’ясувати долю документації 2019 року і запропонував скасувати рішення щодо документів, які містять неправдиві дані.

“Там є питання щодо документації. Вона не до кінця правочинна і правомірна. Департамент скерував до відповідних органів нацполіції звернення і наразі відкрите кримінальне провадження.  Що стосується збереження фортеці, є науковці, які опрацьовують документацію по цьому проєкту.  Там визначено близько 19 елементів. Після того, як буде виготовлена документації її направлять на Київ”, - пояснила Олена Василько. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ