Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Кримінал

Куди ж насправді вивозиться сміття зі Львова? Прокуратура має відповідь

Прокурорка Львівської області Ірина Діденко оприлюднила версію слідства, щодо розкрадання коштів на вивезенні "львівського сміття".

Як зазначила Діденко, на території Львівської області відсутні можливості для захоронення чи потужності для переробки всього обсягу львівського сміття. Відповідно, з бюджету міста минулоріч виділено близько 300 млн грн додаткових коштів на вивезення твердих побутових відходів за межі регіону. Цьогоріч вже освоєно близько 70 млн грн.

Міська рада уклала низку договорів зі суб'єктами підприємницької діяльності, які щодня здійснювали збір та вивіз сміття з міста. Це понад 15 вантажівок в день.

Згідно прописаних у договорі умов, сміття мало вивозитись на офіційні полігони твердих побутових відходів на території центральних областей України.

А відтак, всі видатки з місцевого бюджету обраховувались виходячи зі значної відстані перевезення та офіційності збереження і утилізації.

Насправді ж сміття заїхало не так далеко й офіційно.

До прикладу, частина сміття, яке згідно документів, мало бути вивезене до міста Тетіїв Київської області, закопувалась на державних землях сільськогосподарського призначення в Жидачівському районі Львівської області (5 км від міста Жидачів).

Наразі на цій ділянці триває огляд, зокрема, спеціалістами-екологами, з метою встановлення уже спричинених наслідків, пов’язаних із забрудненням земель та навколишнього середовища.

Інша частина, вночі, з дотриманням умов конспірації, вантажівками з вимкненими фарами, під контролем осіб з числа місцевого криміналітету, вивозиться до м. Коростень Житомирської області.

Сьогодні вночі викрито 17 таких вантажівок, огляд яких триває.

Наразі зібрали достатньо доказів для повідомлення про підозру керівнику комунального підприємства Жидачівського району за ст.239 КК України (забруднення або псування земель).

Окрім цього, тривають основні слідчі дії (23 обшуки в перевізників, фірмах що надають послуги з вивезення і утилізації, а також міськраді).

Під час слідства ще підлягають з’ясуванню питання обрахування сум зайво витрачених бюджетних коштів на перевезення сміття (збитків), встановлення всіх причетних осіб до привласнення бюджетних коштів та забруднення земель й природи Львівщини.

Спільна робота прокурорів, слідства поліції за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР НП України.

Нагадаємо, як нещодавно повідомляло Гал-інфо, в Червонограді виявили незаконну перевантажувальну станцію сміття зі Львова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ