Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Лікарі у Львові виходили дівчинку, яка народилась передчасно і не могла дихати

Передчасно народжена дівчинка не могла самостійно дихати, пожовтіла, а її печінкові показники перевищували норму у 10 разів. Спеціалістам дитячої лікарні святого Миколая Першого медобʼєднання Львова вдалося успішно виходити «поспішайку» та уникнути можливих ускладнень. Про це повідомляє ЛМР.
Фото: Лікарня святого Миколая

33-річна львівʼянка Любов Пʼятничанська вже виховує з чоловіком маленьку донечку. Коли жінка дізналася, що вагітна вдруге, то понад усе хотіла ще одну дівчинку. Тож коли дізналася, що знову матиме донечку, то не могла дочекатися зустрічі з нею. Поспішала на побачення з мамою і крихітка. На 35-му тижні вагітності у Люби раптово заболів живіт.

«Я поїхала до свого лікаря у пологове відділення лікарні святого Миколая і речей з собою майже не брала. Думала, що лікар підкаже, що зробити з болем, і я повернусь додому, адже народжувати було ще зовсім рано», – розповідає Любов.

Виявилося, що це вже були перейми. Коли жінка народила, її крихітку одразу ж забрали до реанімації, бо та не дихала самостійно – її легені були ще недорозвинені. Лікарі підʼєднали немовля до апарату неінвазивної вентиляції легень. З його допомогою дівчинка дихала перші 4 доби життя.

Коли ж легені дитини почали справлятися самостійно, її перевели до відділення патології новонароджених і недоношених дітей. Там боротьба за здоров’я Надійки – так назвали дівчинку, продовжилась.

«Надійка була дуже млява, не могла самостійно їсти, тож ми годували її через зонд. А білірубін – це показник роботи печінки, зріс до 200-250. При тому, що норма – 21», - розповідає Лариса Григоренко, неонатологиня, завідувачка відділення патології новонароджених і недоношених дітей лікарні святого Миколая.

У дівчинки виникла жовтяниця новонароджених. Якщо вчасно не стабілізувати рівень білірубіну, то дитина страждатиме від неврологічних ускладнень: рухових розладів, порушення уваги та запамʼятовування. Допомогти малюкам з жовтяницею може фототерапія, яку і проводили Надійці 5 днів. Аж поки їй не стало краще.

Фототерапія виконується під спеціальними лампами із синім світлом, під впливом якого білірубін руйнується та виводиться з організму разом із сечею. Так, його рівень у крові знижується і стан дитини покращується. Завдяки цій процедурі неонатологи змогли вчасно вилікувати Надійку та не допустили розвитку ускладнень.

Жовтяницю діагностують у 80% недоношених малюків. Усім їм потрібна фототерапія. Бажано, щоби кожна палата у відділеннях патології новонароджених була укомплектована такою лампою. Саме тому разом із благодійною платформою dobro.ua лікарі відкрили збір на лампи фототерапії.

Долучитися до збору можна за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ