Слухай онлайн
Історія

Львівщина святкує день народження полковника Євгена Коновальця

Сьогодні, 14 червня, Львівщина відзначає 129 - у річницю з дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Про це сьогодні, 14 червня, повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської ОДА.
Фото ЛОДА

У Зашкові відзначили 129 - у річницю від дня народження Євгена Коновальця

Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський, заступник голови Жовківської РДА Андрій Колієвич поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у його рідному селі Зашків Жовківського району.

“Історія вчить, що кожній країні конче потрібні і ті, хто здатен до боротьби та пожертви, і ті, хто бере на себе відвагу будувати державне життя народу. Євген Коновалець, якого уродини сьогодні відзначаємо, поєднав у собі ці риси. Він був одним із знаних військових керівників армії УНР і одним з найбільших будівничих ідеї української державності у XX столітті. Виникає питання: якби Коновалець не помер у 47, чи розкололася б ОУН, чи саме такою була б роль України у Другій світовій, чи, може, наша історія була б трохи іншою? Це складні запитання, які вимагають чесної відповіді: країні потрібні герої. І ті, які здатні до боротьби та подвигу, і ті, які беруть на себе відповідальність будувати державність, не схиляючись до ворожих нам ідеологічних доктрин”, - наголосив Юрій Холод.

Також сьогодні на території Історико-меморіального музею полковника Євгена Коновальця за ініціативи ГО "Спілка учасників бойових дій" "Асоціація комбатантів" та підтримки облдержадміністрації відкрили виставку військової форми та зброї «Від УНР до сьогодення».

Окрім того,  день народження Євгена Коновальця відзначили велопробігом від пам’ятника Степану Бандері до Зашкова. Забіг організований громадською організацією “Твереза Галичина”.

Зазначимо, у зв’язку з карантинними обмеженнями, цьогоріч національно-патріотичний фестиваль «Зашків», заснований молодіжними громадськими організаціями Львівщини у 2006 році, не відбувається.

Патріотичним велопробігом відзначили день народження полковника Євгена Коновальця

Учасники стартували велопробігом від пам’ятника Степану Бандері до с. Великий Дорошів. Опісля забігом вирушили до Зашкова.

“Постать полковника Армії УНР є дороговказом для сучасних поколінь, як потрібно діяти у військовій сфері та політичній.  Дуже важливо, щоб молодь брала приклад із таких історичних діячів, як Євген Коновалець, та працювала задля розвитку нашої держави”, - підкреслив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.

Усі учасники, які завершили велопробіг у селі Зашків, отримали подарунки та пам’ятні медалі.

Зазначимо, організаторами велопробігу є  громадська організація “Твереза Галичина”.

У Зашкові вшанували батьків та дідуся полковника Євгена Коновальця

Представники влади молитвою вшанували пам'ять батьків та дідуся Євгена Коновальця, які поховані на кладовищі у Зашкові.

Євген Коновалець народився в родині директора місцевої народної школи Михайла Коновальця і вчительки Марії Сороки з роду Венгриновських. Дідусь Євгена о. Михайло був в Зашкові греко-католицьким священником.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ