Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львівщина вшановує пам’ять Євгена Коновальця

Сьогодні 86 роковини з дня загибелі полковника Армії УНР, голови Проводу українських націоналістів. Про це інформує Львівська ОВА.
Фото: Львівська ОВА

Пам’ять полковника Армії УНР, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця вшанував перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик. Він поклав квіти до пам’ятника відомого українця у його рідному селі Зашків.

«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Євгена Коновальця – видатного українського військового діяча, політика та засновника Організації українських націоналістів. Євген Коновалець присвятив своє життя боротьбі за незалежність України. Його керівництво та відданість справі стали визначальними для українського національно-визвольного руху. Євген Коновалець залишив по собі незгасимий спадок, який продовжує надихати покоління українців на шляху до свободи та самовизначення. Вшановуючи його пам'ять, ми підтверджуємо свою відданість ідеалам, за які він боровся, і прагнемо до втілення його мрії про незалежну та процвітаючу Україну», – зазначив Андрій Годик. 

Довідково:

Євген Михайлович Коновалець (1891 – 1938) – український військовий і політичний діяч, полковник Армії Української Національної Республіки, командир Січових Стрільців, перший голова Організації Українських Націоналістів (з 1929 р.), один з ідеологів українського націоналізму.

З початком Першої світової війни у 1914 р. мобілізований до австрійської армії, перебував у військовому полоні. У 1918 р. обраний командиром Січових Стрільців. Того ж року отримав від українського гетьмана Павла Скоропадського дозвіл на формування Окремого загону Січових Стрільців, пізніше приєднався до військ Директорії УНР.

У 1929 р. створює у Відні Організацію Українських Націоналістів (ОУН) – революційно-політичну організацію, діяльність якої ґрунтувалася на націоналістичній ідеології.

Наприкінці 1920-x — на початку 1930-х рр. Коновалець, організаційно зміцнивши УВО та ОУН, установив контакти з політичними колами Німеччини, Великої Британії, Литви, Іспанії, Італії та організував українські політично-інформаційні служби в багатьох політичних центрах Європи, залучив до співпраці з ОУН широкі кола української еміграції. Здійснив ряд заходів, внаслідок яких були створені осередки ОУН або споріднених організацій у Франції, Бельгії, Канаді, Маньчжурії. За його безпосередньою участю в Америці були засновані Громади українських стрільців, що поклали початок Організації Державного Відродження України в США й Українському Національному Об'єднанню в Канаді. З метою підготовки до майбутньої збройної боротьби за незалежність України за дорученням Коновальця було сформовано військовий штаб та укомплектовано школи з підготовки старшинських кадрів для української армії в Польщі, Чехо-Словаччині, Австрії

Вбитий у Роттердамі у 1938 р. за наказом Сталіна агентом радянського КДБ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ