Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львівщина віддала шану Героям Крут

Урочистості з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут – молодих воїнів армії Української Народної Республіки – відбулися сьогодні, 29 січня, на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря у Львові.
Фото: ЛОР

Сьогодні День пам’яті Героїв Крут

Військовослужбовці Збройних Сил України, випускники різних років Ліцею імені Героїв Крут, громадськість, представники влади Львівщини, керівництво і депутати Львівської обласної ради поклали квіти й запалили свічки у місці вічного спочинку крутянців Ігора Лоського та Андрій Лазаренка.

Священники різних конфесій відправили панахиду за душі героїв, які понад сто років тому дали бій російським загарбникам.

«29 січня 1918 року молоді українські воїни вступили у нерівний бій з московсько-більшовицькими окупантами біля станції Крути. Традиційно сьогодні на Личаківському цвинтарі у Львові ми вшанували пам'ять учасників бою під Крутами — Ігоря Лоського та Андрія Лазаренка. Це ті, хто вижив 29 січня 1918 року.

Бій за майбутнє дозволив виграти час та домогтися визнання на міжнародному рівні незалежної Української держави. Завдяки подвигу під Крутами, УНР стала суб’єктом міжнародного права. Україна не змарнувала подвигу під Крутами, на цій цеглині історії виросла міцна стіна українських Збройних Сил. Слава і шана українським Героям усіх часів!», – сказав в.о голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Довідково. Ігор Лоський був учасником Студентського куреня Армії УНР. Під час бою під Крутами тяжко поранений. Згодом працював у міністерстві закордонних справ УНР. Пізніше проживав у Львові, досліджував історію та викладав у малій греко-католицькій семінарії.

Андрій Лазаренко 17-річним взяв участь у бою під Крутами. Опісля був сотником Армії УНР. Згодом провадив наукову діяльність у Львові, створив школу біологів-генетиків. Відомий як науковець світового рівня.

Бій під Крутами відбувся за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Українське військо, що налічувало близько 300 бійців Студентського куреня, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків, вступило у кількагодинний бій і цим на чотири дні затримало наступ на Київ 5-тисячної армії більшовицької росії під проводом Муравйова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

Повідомити автору про помилку:

Адреса сторінки з помилкою:

Текст з помилкою:

Коментар :