Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

На Львівщині 2022 рік проголосили Роком УПА

Під час засідання сесії Львівської обласної ради депутати своїм рішенням проголосили 2022 року Роком Української повстанської армії. "За" таке рішення проголосували депутати, передає кореспондент Гал-інфо.
Фото - прес-служба Львівської облради.

Як сказано у проекті рішення, з нагоди відзначення у 2022 році 80-річчя з часу створення Української повстанської армії, беручи до уваги вагомий внесок УПА в український визвольно-революційний рух доби Другої світової війни Львівська обласна рада вирішила проголосити на Львівщині 2022 рік Роком Української повстанської армії.

Львівська обласна державна адміністрація повинна розробити і подати перелік заходів, присвячених відзначенню ювілею, та забезпечити їх фінансування.

Довідка

Українська повстанська армія утворилася у кінці 1942 року та діяла до вересня 1949 року, після чого була реорганізована в збройне підпілля, діяльність якого припинилася в середині 1950-х рр.

Стратегічною метою діяльності УПА було відновлення української державності, відповідно боротьба розгорталася проти всіх держав, що намагалися завадити цьому. 

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії. Армії, через яку пройшло понад сто тисяч осіб, за участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона людей.

Протягом усього часу існування Повстанської армії головним ворогом вважався СРСР, як держава, що завдала українському народові найжахливіших втрат – масові політичні репресії, голодомори, депортації населення. Поруч з тим УПА із самого початку творилася як реакція населення на німецький окупаційний терор, тому протягом всього періоду німецької окупації велася активна антинімецька боротьба.

Нагадаємо, що 13 липня на своєму засіданні обласна рада ухвалила звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення належних організаційно-правових умов для відзначення на державному рівні 80-річчя створення Української Повстанської Армії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ