24 грудня у Львівській облдержадміністрації відбулося підписання Акту приймання-передачі об’єкту концесії – замку ХVІI ст. пам’ятки архітектури і містобудування національного значення у селі Cтаре Село Пустомитівського району Львівської області концесіонеру ТОВ «Кріс», повідомила прес-служба Львівської ОДА.
Від концесієдавця (облдержадміністрації) угоду підписав заступник голови облдержадміністрації Володимир Губицький, а від концесіонера – генеральний директор ТОВ «Кріс» Михайло Риба.
Підписання акту відбулося за участі представників управління охорони культурної спадщини ОДА, голови Пустомитівської райдержадміністрації та сільського голови села Старе Село.
Нагадаємо, що 11 листопада голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль та генеральний директор ТОВ «Кріс» (переможець концесійного конкурсу) Михайло Риба підписали угоду про передачу в концесію терміном на 49 років замку в с. Старе Село Пустомитівського району.
Невід’ємною частиною концесійної угоди є розроблений ТОВ «Кріс» календарний план робіт на період 2010-2015 років. Згідно з цим документом до 2012 року концесіонер планує вивести пам’ятку з аварійного стану, до 2013 – відновити функціонально одну з веж, а до кінця 2015 року – ввести об’єкт в експлуатацію. Після відновлення, замок функціонуватиме як туристично-відпочинковий центр.
Кабінет Міністрів України вніс до переліку об’єктів права державної власності, які можуть надаватися в концесію, ряд об’єктів на території Львівщини (постанова Кабміну № 1338 від 21.11.2007р.). Один з них - Замок XVII ст. в с. Старе Село Пустомитівського району.
Замок у Старому Селі (XVII ст.) - пам’ятка архітектури національного значення. Він розташований у центрі села, котре відноситься до древніх поселень. Замок використовувався як оборонна споруда, тому неодноразово зазнавав руйнувань, але відбудовувався та зміцнювався.
Пам’ятка займає територію 1,1 га, оточена товстими мурами і стінами висотою до 8 м. Раніше замок мав шість башт, проте зараз залишилися лише три. Найкраще збереглася східна вежа із вцілілими зубцями корони.
Нині пам’ятка перебуває у незадовільному стані – необхідно провести термінові протиаварійні та ремонтно-реставраційні роботи.
Учасникам концесійного конкурсу пропонувалось здійснити консервацію замку, виготовити проектно-кошторисну документацію реставрації та пристосування пам’ятки. Пропозиція претендента мала передбачити:
проведення протиаварійних робіт;
повний комплекс консерваційних робіт оборонних мурів;
проведення ремонтно-реставраційних робіт по відновленню споруд комплексу із збереженням та відтворенням основної планувальної структури, фасадів замку;
проведення реставраційних робіт на наріжних вежах, реставрувавши при цьому білокам’яні аттики;
влаштування повного комплексу інженерних мереж та комунікацій.