На Львівщині вирішили перейняти позитивний досвід Польщі, де набула широкої популярності концепція «Spotkajmy się na kawie».
Мова йде, власне, не (тільки) про напій, а про розширення ролі й завдань бібліотеки в сучасну добу. Польське «kawie» виступає в даному разі абревіатурою п’ятьох слів:
K – kultura
A – animacja (анімація, оживлення)
W – wiedza (знання)
I – informacja
E – edukacja (освіта)
На думку ініціаторів акції, бібліотеки повинні займати проактивну позицію й приходити до читача, приваблювати його й ставати для нього центром тяжіння.
Починаючи з наступного року львівські бібліотеки старатимуться розвиватися за аналогічним принципом. Про це йшлося сьогодні під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки з бібліотекарями області.
Працівників бібліотек закликали розширювати види та форми своєї роботи, проводити зустрічі з письменниками, організовувати різноманітні акції для читачів.
Олег Синютка – працівникам бібліотек: покращення не буде
Треба зазначити, що далеко не всі бібліотеки мають для виконання цього завдання належне обладнання та устаткування. Так, лише половина бібліотек області мають комп’ютери і лише третина – доступ до Інтернету.