Слухай онлайн
Cуспільство

Львівські гудрони не вивозять, але готуються до цього, – Держекоінспекція

Загрози неконтрольованого і незаконного вивозу кислих гудронів з Львівського сміттєзвалища, що в селі Грибовичі, нема. Гудрони належать ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод». Вивіз готує здійснити ПП «Зірка», – повідомила Державна екологічна інспекція в Львівській області.

 

Державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища неодноразово виїжджав на місця зберігання кислих гудронів. За результатами обстежень виявлено, що ПП «Зірка» (Миколаївська обл., смт. Криве Озеро, вул. Мічуріна, 27) встановлює технологічне обладнання з метою подальшого вилучення гудронів з амбара.

Проектно-технічної документація на проведення робіт з ліквідації та рекультивації гудрононакопичувачів «Львівського дослідного нафтомаслозаводу» нема. Також нема позитивного висновку екологічної експертизи з проекту. До того ж підприємство повинно мати ліцензію на право поводження (вилучення, оброблення, транспортування, утилізація тощо) із зазначеними відходами. Про перелік необхідних документів для здійснення такої діяльності повідомлено представників ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод» та ПП «Зірка».

«Вилучення гудронів з амбара накопичувача не зафіксовано. В разі проведення робіт з вилучення гудронів без погодженого у встановленому порядку проекту Інспекцією буде вжито заходів реагування в межах компетенції», – йдеться у повідомленні.

Додамо, що у Грибовичах накопичено приблизно 200 тис. тонн кислих гудронів. При цьому в одному з накопичувачів цього року різко понизився рівень гудронів. Екологи вважають, що гудрони пішли під землю і що є загроза їх проникнення у водоносні горизонти.

До того ж, цього року було розпочату процедуру банкрутства Львівського дослідного нафтомаслозаводу. Учора ж, 23 грудня. Львівська обласна рада проголосувала за припис, щоб було замінено теперішнього ліквідатора, арбітражного керуючого ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод» Володимира Коляду  через його неефективну роботу.

.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ