Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Львівські кінорежисери покажуть у Дніпрі артпроект «УРБАНІСТИЧНА ЗИМА 32»

Артпроект львівських незалежних кінорежисерів презентують у Дніпрі. Про це 7 лютого повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської ОДА.

У суботу 8 лютого 2020 року о 19.00 в у виставковому просторі кінопавільйонного комплексу «Contrabas movie hub», за адресою м. Дніпро, вул. Телевізійна 3 відбудеться відкриття артпроєкту «УРБАНІСТИЧНА ЗИМА 32», авторами якого є подружжя львівських незалежних кінорежисерів Сашка Балабай та Дарини Балабай.                                                                                                                             

Сашко і Дарина працюють в жанрі репортажної фотографії і відео-зйомки. Фестиваль Вежа, Рік Івана Левинського, Французька весна у Львові, виставка Ангели, – це декотрі з проектів, в яких Сашко та Дарина були задіяні в 2019 році. Два роки тому документальний фильм "Борщ" про людей з особливими потребами став призером на 50-му кіно фестивалі WorldFest в Хьюстоні, США. Також до соціальної тематики автори звернулись в проекті  «Особливі мрії та професії».                                                                                                                                                                    

В 2019 році подружжя зважилось на першу виставку, яка відкрилась 19 вересня у Львові в великому залі колишньої синагоги на вул. Вугільній 3. Пізніше проект почав свою подорож Україною і був презентований у Кмитівському музеї образотворчого мистецтва ім. Буханчука, а в грудні 2019 року в м. Житомир.                                                                              

Місто, як перехрестя  вертикальних і горизонтальних ліній і площин лягло в буквальному сенсі на полотно художників. «Зимові простирадла» – чорно-білі фотографії надруковані на полотні великого формату. Фотороботи, із яких складається експозиція, нагадують графічні замальовки вугільним олівцем на білосніжному папері – із першого погляду здається, що це результат глибокої пост обробки, але такого ефекту автори досягнули шляхом експериментів із ракурсами, світлом і снігом, природним тлом. Білосніжна підлога, немов сніг, який тільки щойно впав, створює унікальний експозиційний простір. Автори проекту намагаються занурити глядача у свої дитячі спогади, коли взимку мати розвішувала свіжовипрану білизну у дворі будинку.                                                                                        
Проект «УРБАНІСТИЧНА ЗИМА 32» - це мистецький пошук авторів, експеримент та реалізація певних рефлексій на оточення. Гра тіні та світла на сніжному тлі, ефектні силуети та містичні сюжетні знахідки – все це надихнуло на створення проекту. Автори впевнені, що зима в урбаністичному просторі лише здається сумною і сірою, насправді ж, узимку все стає більш справжнім, немовби оголеним і відкритим для усвідомлення. Зима у місті – це період, коли домінують такі кольори, як білий та чорний. Це той час, коли відсутність зайвих деталей дає можливість побачити нові форми та контури у звиклому вуличному оточенні.

Власне, у цьому був певний виклик для Сашка та Дарини – відшукати і зібрати в колекцію унікальні кадри в той час, коли наші очі вже втомились від одноманітних картинок на вулиці та з нетерпінням чекають на яскраву весну.

Керівник проекту Дарина Балабай, конт. тел. 067-707-43-38, [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ