Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Львів'яни можуть безпечно купатися лише у двох озерах

Зараз триває період, коли люди активно відпочивають біля води. Цього літа є три водні об’єкти, на яких організовано масовий відпочинок з дотриманням усіх вимог безпеки людей – санітарних норм, належного облаштування пляжу, наявності рятувальних служб і медпункту. Це два озера у Брюховичах і одне – у Винниках. Інші ж водойми на території Львова є непридатними для купання! Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
ак, у смт. Брюховичі купальний сезон відкрито на двох озерах – озері ТзОВ «Колиба» (3-тє озеро) та озері ФОП «Савчук» (1-ше озеро). Також одне озеро ТзОВ «Колиба» призначене для риболовлі (2-ге озеро). У м. Винники відпочинковий сезон відкрито на базі відпочинку «Озеро Винниківське» ТзОВ «Краківський ринок».

Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, на всіх трьох озерах проведені всі необхідні роботи для якісного та безпечного масового літнього відпочинку містян та всі озера мають технічні і дозвільні документи на проведення купального сезону у 2017 році. Так, очищені плеса і дна водойм, підготовлені і облаштовані пляжі та прилеглі території, позначено межі купання на акваторії буями помаранчевого або червоного кольору. Обладнані медичні пункти, є гучномовне сповіщення і спостереження, людей постійно попереджують, де можна, а де не можна купатися. Є рятувальні пости зі всіма необхідними засобами, підготовленим персоналом. Також проводяться  планові забори води для аналізу.

«Два роки озеро було на реконструкції, тому зараз запрошуємо мешканців і гостей міста – вже отримані всі дозволи і відкритий купальний сезон. Є облаштовані переодягальні, душові, туалети, чого не було раніше. Розчищена берегова лінія, завезено близько 600 кубів піску, і кожен вечір пісок просіюється, є контейнери для сміття, очищене водне дно, тобто всі заходи для того, щоб людина прийшла і комфортно відпочила на нашому озері, зроблені. Також вже тричі робили забори води для аналізу, вона в нас чиста. У будні дні в період, коли відкритий пляж – а це з 9.00 до 20.00 год., є троє рятувальників, а у вихідні дні – четверо. Є рятувальні човни, рятувальні кроси», - розповіла про 3-тє озеро адміністратор відпочинкового комплексу «Колиба» Ірина Хабовчак.

Як розповів комерційний директор озера ФОП «Савчук» Андрій Завадський, на 1-му озері також проведені все необхідні роботи, і найголовніше – те, що зараз в озеро потрапляє вода лише з природних джерел.

«Повністю проведена реконструкція і дезінфекція озера, завезений повністю весь пісок з кар’єру, а це понад 2 тис кубів піску, обладнані пірси, туалети, душові, альтанки, встановлена огорожа, що дає безпеку. Кожен день прибирають берег, територію. На посту є два рятувальники, є медпрацівник. Всі каналізаційні стоки, які текли в озеро, ми скинули в центральну каналізацію, тому зараз в озеро потрапляє вода тільки з джерел. Це 750 джерел, і озеро наповнюється не з річки Брюхівчанки, а тільки природнім способом. Озеро зариблене, щоб риба і чистила, і фільтрувала озеро, щоб воно не заростало водоростями. Постійно довозиться пісок, пляж кожен день чиститься і спушується. Ми торік, на жаль, не змогли запустити озеро, бо були не готові. Торік тут просто було порожньо, а тепер є ще одне місце, де можна офіційно, якісно відпочити», - розповів комерційний директор озера ФОП «Савчук» (1-ше озеро)  Андрій Завадський

На інших водоймах (в т.ч. річки і потічки), а їх у Львові є понад 122, купатися не можна! Це природні, декоративні, пожежні і технічні водойми та відстійники. «На жаль, в нас гинуть люди, як правило, на водних об’єктах, які не призначені для купання. Торік на непридатних для купання водоймах у Львові загинуло троє людей», - наголосив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький. Окрім того, 24 львів’янина загинуло на водоймах поза межами міста, зокрема й у місцях, не відведених для купання.

Зазначимо, що на всіх облікованих водних об’єктах адміністративних територій, які не підготовлені для масового відпочинку на воді, встановлюються попереджувальні щити із вказівниками про заборону купання та з інформацією про наявність забруднюючих речовин. 

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР закликає мешканців бути обережними під час відпочинку і не нехтувати правилами поведінки на воді.

«Проблема в тому, що є люди, які свідомо порушують заборони, ловлячи рибу та купаючись у водоймах, які не є для цього призначені. Безперечно, є періодичне патрулювання території водних об’єктів поліцією і працівниками ЛКП, але без розуміння людей вони не матимуть потрібного результату. Проте варто й відзначити, що в останні роки відношення людей суттєво змінилося в кращу сторону. Є ініціативні групи мешканців, які самі вивішують наліпки і плакати з забороною купання, фотографують порушників, окультурюють і прибирають засмічені території біля водних об’єктів. З таких прикладів – озеро на вул. Замарстинівській», - наголошує начальник відділу захисту населення та територій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Євген Басан.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій та подій на водоймах, необхідно невідкладно повідомляти чергового ГУ ДСНС України у Львівській області за тел. 101, Центральної рятувально-водолазної служби Товрятводу України у Львівській області за тел. 097-017-00-20.

Нагадаємо, у 2016 році відпочинок «на воді» був дозволений лише на одній базі відпочинку – «Винниківське озеро» ТзОВ «Краківський ринок». Орендарі водних об’єктів  ТзОВ «Колиба» та ФОП «Савчук» у смт. Брюховичі не змогли своєчасно завершити реконструкції пляжів і підготувати їх до літнього сезону відпочинку містян. 

Довідка для мешканця

Коли купатися?

Найбільш сприятливою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22°С та води 18°С. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, а заходьте поступово. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді потрібно не більше 20 хв.

Де купатися?

Купатися треба на пляжах, водних станціях, адже місця колективного відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами є багато людей, то у разі небезпеки можна розраховувати на допомогу. Якщо у воді ви відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводять судоми, чи ви побачили потопельника, а самі не вмієте плавати, – кличте на допомогу.

Де і як пірнати?

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Перший стрибок краще робити ногами вниз – «солдатиком». Не пірнайте в мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, бо можна вдаритися об дно, знепритомніти та втопитися.

Категорично забороняється:

- заходити у воду в нетверезому стані;

- запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

- підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються;

- стрибати у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;

- використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

- допускати у воді ігри з захопленням рук та ніг учасників;

- подавати фальшиві сигнали біди;

- засмічувати воду та береги водойми;

- тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж до пояса.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ