Як повідомляють у Інформаційній редакції Інформагентства Міноборони (м. Одеса), майбутні офіцери українських Військово-Морських Сил побували на кораблях НАТО.
Вихованці Військово-морського ліцею та курсанти Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту ʺНаціонального університету ʺОдеська морська академіяʺ з екскурсією завітали на кораблі 2-ї Постійної військово-морської групи НАТО ʺSNMG2ʺ, які несуть патрулювання в Середземному морі, а в Одесі перебувають з дружнім візитом.
Ліцеїсти та курсанти ознайомились з умовами проходження служби та побутом моряків фрегату FFH333 ʺТоронтоʺ Королівських Військово-морських сил Канади та фрегату Військово-морських сил Іспанії F81 ʺСанта Маріяʺ. Перш ніж побачити як живуть військовослужбовці держав НАТО, українські моряки пройшли інструктаж з техніки безпеки перебування на кораблі та відразу ж піднялися на борт.
Протягом екскурсії військові відвідали командний пункт і ходовий місток корабля, ознайомились з його історією та бойовим шляхом.
— Нам показали зразки озброєння кораблів, засоби зв’язку і виявлення противника, оптичні прилади, а також вертольоти. Кожен з нас мав можливість оглянути все це зблизька і навіть доторкнутися руками, — поділився своїми враженнями першокурсник Військово-морського ліцею Олександр.
Під кінець екскурсії, курсанти та вихованці ліцею мали змогу зробити колективне фото на згадку навколо залізного ʺгвинтокрилого птахаʺ.
— Я вражений побаченим. Умови проходження служби та побут відповідають дуже високому рівню. В їдальні команди годують дуже смачно. Для всіх охочих під час виходу в море створено спортивний та тренажерний зали, навіть встановлені баскетбольні кільця в вертолітному ангарі. Все це зроблено по-сучасному. Не думав, що побачу таке на кораблі, — розповів курсант Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту ʺНаціонального університету ʺОдеська морська академіяʺ Андрій.
Довідка: Фрегат Королівських ВМС FFH333 ʺТоронтоʺ належить до кораблів класу ʺГаліфаксʺ водотоннажністю близько 4000 тонн, що з 1992 року перебувають на озброєнні ВМС Канади. Озброєний протикорабельними ракетами ʺГарпунʺ, протичовновими торпедами ʺМарк-46ʺ, протиповітряним зенітно-ракетним комплексом, а також артилерійською носовою 57-мм гарматою. Крам того на борту є десантний вертоліт CH-148 ʺЦиклонʺ.
Фрегат іспанських ВМС F81 ʺСанта Маріяʺ є першим із шести іспанських фрегатів однойменного типу. Він побудований на верфі компанії ʺБазанʺ на основі дуже вдалих американських фрегатів типу ʺОлівер Газард Перріʺ. Корабель прийнятий до складу флоту в жовтні 1986 року. Довжина корабля 139 метрів, ширина 14,3 метра. Водотоннажність близько 4000 тонн. Дві газові турбіни сумарною потужністю 41 тисяч кінських сил розганяють фрегат до 30 вузлів. Фрегат озброєний протикорабельними ракетами ʺГарпунʺ, які запускаються з носової пускової установки одночасно із зенітними ракетами SM-1. Протичовнове озброєння складається з двох тритрубних торпедних апаратів МК-32. Також у складі корабля є авіаційна група з двох вертольотів SH-60.