Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Медики прогнозують другу хвилю вірусних захворювань

На другу половину лютого медики прогнозують другу хвилю зростання захворюваності на грип та ГРВІ. Про це повідомили фахівці Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Зростання захворюваності фахівці пов’язують  із нестійкими погодними умовами в останні тижні зими та деяким зростання захворюваності серед дітей  шкільного віку.

Водночас, за підсумками моніторингу впродовж п’ятого тижня 2017 року, в області на грип та ГРВІ захворіли 10 152 осіб (на 774 випадки менше порівняно з попереднім тижнем). Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано.

Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 53,9% (захворіло дітей до 17років - 5 480 осіб).

Загалом від початку епідсезону з 3 жовтня 2016 року на Львівщині захворіли на гострі респіраторні вірусні інфекції 242 108 осіб, у тому числі 140 829 дітей до 17 років (58,2%).

 У Львові  за звітний тиждень захворіли 4 086 осіб, що менше порівняно з попереднім тижнем  на 109 осіб. Загальний рівень захворюваності залишається на неепідемічному рівні.  Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 50,5%. Перевищення епідпорогів серед вікових груп дитячого населення  не  зареєстровано.

Основні  правила  профілактики  грипу:

 1.Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.

2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів торкаючись ними обличчя ви збільшуються  шанси потрапити в організм.

6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.

7.При перших проявах застуди  одразу ж ізолюйте себе, чи того, хто захворів від оточуючих. Викличте лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування.

Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація, нагадують медики. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ