Для зручності мешканців, які здають відпрацьовані лампи і батарейки на утилізацію. Екобуси мають зупинки у всіх районах Львова, а також у Винниках, Брюховичах і Рудно. Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР просить приносити відпрацьовані лампи і батарейки на утилізацію. Про це інформує прес-служба ЛМР.
ʺНаше підприємство працює не лише на Львів, а й на Львівщину та інші області. Тому що ті підприємства, які відповідально ставляться до власних відходів, переважно торгують з Європою, і, відповідно, вони всі звертаються на наше єдине підприємство в Україні, яке насправді збирає та переробляє такого роду відходиʺ, — зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.
Умови прийому використаних люмінесцентних трубчастих та компактних ламп і термометрів:
1. Використані люмінесцентні трубчасті та компактні лампи і ртутні термометри приймаються на безкоштовній основі лише від мешканців м. Львова, смт. Рудне, смт. Брюховичі та м. Виники (згідно з ухвалою Львівської міської ради від 25.01.2018 № 2910 ʺПро затвердження Комплексної муніципальної програми поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування на території Львівської міської ради на 2018−2021 рокиʺ);
2. Використані люмінесцентні трубчасті та компактні лампи і ртутні термометри приймаються в упаковках виробника чи іншій безпечній тарі;
3. Використані люмінесцентні трубчасті та компактні лампи і ртутні термометри приймаються від мешканців у кількості, яка не перевищує 10 одиниць кожного виду.
Використані люмінесцентні трубчасті та компактні лампи і ртутні термометри приймаються від підприємств, установ, організацій усіх форм власності (бюджетні, приватні, тощо) шляхом укладання угод з ДП ʺБоднарівкаʺ ЛКП ʺЗелений Львівʺ за розцінками, затвердженими рішенням виконавчого комітету від 02.12.2016 № 1139 ʺПро погодження вартості переробки відпрацьованих ртутовмісних відходівʺ.
Нагадаємо, ще 2016 року Міністерство екології та природних ресурсів України видало ДП ʺБоднарівкаʺ ЛКП ʺЗелений Львівʺ ліцензію на право здійснення господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.
2015 року у Львові за грантові кошти ЄС закупили та влаштували лінію із переробки відходів, що містять ртуть, виробництва шведської компанії ʺМRTʺ. Система обладнана за європейським зразком і є першою та єдиною такою на території України. Потужність лінії — 200 кг/год, тобто близько 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп за годину. Це дозволяє практично повністю забезпечити відповідними послугами всю Західну Україну.
Із питань укладання угод необхідно звертатись безпосередньо до ДП ʺБоднарівкаʺ за адресою: м. Львів, вул. Окружна, 56 (тел. 238−40−46).
Графік стоянок екобуса на лютий можна переглянути за посилання.