Сьогодні, 17 липня у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством культури України, Міністерством освіти і науки України та Асоціацією ʺУкраїнська кіно-асоціаціяʺ. Про це повідомили у прес-службі Мінкульту.
Меморандум підписали Міністр культури України Євген Нищук, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та виконавчий директор Асоціації ʺУкраїнська кіно-асоціаціяʺ Вікторія Ярмощук.
Як повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, була досягнута домовленість з Мінкультури щодо забезпечення МОН фільмокопіями українських фільмів, рекомендованих для використання в освітньому процесі, для утворення на базі національної освітньої електронної платформи інформаційно-медійного ресурсу – Медіатеки.
ʺДля нас дуже важливо забезпечити наших дітей сучасним, цікавим змістом освіти і матеріалами, які можуть їх мотивувати до навчання. Зараз в Україні розвивається чудовий медійний контент, який створений в Україні і підтримується державним бюджетом, - зазначила Лілія Гриневич. – Використання українського продукту, який є дуже цікавим і якісним, в освітньому процесі, безсумнівно, буде мотивувати дітей, дасть їм можливість в цікавий спосіб ознайомлюватися з культурним продуктом і буде корисним для їхнього навчання. Це стосується як художніх, так і документальних фільмів, створюючи при цьому певний емоційний впливʺ.
Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на інтегрування в освітній процес таких інструментів неформальної освіти як демонстрація українських фільмів, тематика яких пов’язана з освітніми програмами закладів загальної середньої освіти і які виконуватимуть просвітницьку функцію виховання підростаючого покоління у любові до України, повазі до її історії, культури, загальнолюдських цінностей, ознайомлюватимуть із важливими історичними віхами становлення української державності, а також інформуватимуть про здобутки сучасної вітчизняної кінематографії.
Згідно з Меморандумом сторони розвиватимуть взаємовигідне, рівноправне та довгострокове співробітництво, спрямоване на досягнення поставленої мети.
ʺДуже важливо, щоб ті напрацювання, які відбулися зараз в системі освіти, і той прорив українського кінематографу та аудіовізуального мистецтва в цілому знайшли не тільки точки дотику, але й були корисними для якнайбільшої аудиторії, тим більше, коли це стосується власне учнів, школи, освітніх програм, – наголосив Міністр культури України Євген Нищук. – В останні три роки в українському кінематографі з’являються ті фільми, які відтворюють важливі віхи нашої історії та правдиво відображають персоналії, які тривалий час замовчувалися, знаходилися під грифом ʺСекретноʺ або відверто спотворювалися, обростаючи міфами. І зараз ми маємо гарну можливість в шкільній навчальній програмі відкривати ці історії в правдивий спосіб, з аудіовізуальним та емоційним підсиленням. Сьогодні ми приділяємо значну вагу створенню саме дитячого контенту – художніх і анімаційних фільмів. Буквально в жовтні у прокат виходить стрічка ʺЗахар Беркутʺ за твором Івана Франка, у листопаді – фільм ʺЦіна свободиʺ про валлійського журналіста, який відкрив світу правду про Голодомор, наступного року ми очікуємо прем’єру фільму ʺОлекса Довбушʺ про борця за свободу України. Я переконаний, що ці стрічки будуть не тільки цікавими, а й корисними нашим юним глядачам. Сьогоднішній Меморандум дасть імпульс системній роботі в тому, щоб ці фільми дійшли до глядача – для нас це велике завданняʺ.
Відповідно до досягнутих домовленостей, зі свого боку, Асоціація ʺУкраїнська кіно-асоціаціяʺ регулярно інформуватиме МОН і Мінкультури про здобутки сучасного українського кінематографу, надаватиме можливості для розміщення у Медіатеці тізерів українських фільмів, що готуються до прокату, а також сприятиме розміщенню у Медіатеці українських фільмів, сприятиме організації дистриб’юторами-членами Асоціації проведення у кінотеатрах кіносеансів на пільгових умовах для учнів закладів загальної середньої освіти.
На переконання виконавчого директора Асоціації ʺУкраїнська кіно-асоціаціяʺ Вікторії Ярмощук, саме завдяки співпраці держави і вітчизняної кіноіндустрії стало можливим бурхливе відродження в країні якісного українського кіно.
ʺДержава сьогодні не лише допомагає нам створювати контент, але й зараз допомагатиме його розповсюджувати. Ми працюємо в надзвичайно відповідальній індустрій – продукт, який ми виробляємо, має безпосередній вплив на думки людей, на формування їх світогляду, це є надзвичайно важливим саме сьогодні, вкрай складний період для нашої держави. Кінотеатри чекають свого юного глядача, готові надавати пільгові умови для візитів школярів до кінотеатрів на ті фільми, які рекомендуватиме МОН і Мінкультури. Ми хочемо, щоб наше молоде покоління формувалося, у тому числ, на якісному українському кіноʺ, – Вікторія Ярмощук.