Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Міжнародні інвестори хочуть вкладати у вітрогенерацію в Україні

Водночас навіть в умовах війни цей напрямок відновлюваної енергетики продовжує розвиватися

Фото: Depositphotos

Міжнародні компанії зацікавлені в інвестиціях у розвиток вітрової генерації в Україні, потенціал якої оцінюється в 140 ГВт.

Про це повідомив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Українського радіо.

Очільник Міненерго наголосив, що внаслідок російської військової агресії Україна втратила близько 80% вітрогенерації.

«Більшість вітрових станцій розташовані на півдні країни, де є для цього відповідні кліматичні умови – передусім необхідна швидкість вітру. На жаль, сьогодні ця частина території тимчасово окупована, і практично вся вітрова генерація відповідно втрачена», - пояснив він.

Водночас навіть в умовах війни цей напрямок відновлюваної енергетики продовжує розвиватися. 

«Зокрема, цього року ми запустили вітрову станцію у Миколаївській області і додали в систему 114 МВт», - зазначив Міністр.

Герман Галущенко наголосив, що найбільший потенціал розвитку вітрогенерації мають шельфи Чорного і Азовського морів, які на сьогодні, на жаль, не можуть освоюватись з огляду на умови воєнного часу.

«Але ми вже маємо величезну кількість зацікавлених компаній зі всього світу, які прийдуть саме у вітрову генерацію України після нашої перемоги. Ми підтримуємо постійні комунікації з нашими партнерами, які із задоволенням готові приходити в Україну, у вітрову генерацію, потенціал якої ми оцінюємо близько в 140 ГВт електроенергії»,  - зазначив Міністр.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ