Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

МОЗ починає перевірку ВЛК у Києві

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ про створення робочої групи для проведення перевірки військово-лікарняних комісій у столиці.

Про це Ляшко повідомив у Facebook, пише УП. 

Міністр пояснив, що таке рішення викликано збільшенням кількості скарг, які МОЗ отримує останнім часом. Основні з них стосуються дуже базових речей, які при бажанні можна оперативно виправити. Це і недотримання електронної черги, і відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК, і неоптимізовані маршрути. З цих пунктів і починається перевірка.

"Це елементарна повага до людей", - наголосив Ляшко.

Він нагадав, що для пришвидшення проходження ВКЛ у 2023 році МОЗ дозволило військовозобовязаним проходити медогляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними строками. Однак досі частина ВЛК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медзакладів.

Крім того, каже Ляшко, поза увагою міністерства не залишаються і інші речі: корупційна складова, як от вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб та станів під час медоглядів, схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров'я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ