Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

МВФ підтвердив, що продовжуватиме співпрацювати з новим урядом

У Міжнародному валютному фонді підтвердили що, незважаючи на зміну українського уряду, там продовжать співпрацювати з Україною для укладання нової кредитної програми.

Про це заявив офіційний представник МВФ Джеррі Райс під час прес-брифінгу 12 березня, пише Громадське.

«Ми готові. Ми точно налаштовані продовжувати підтримку проведення реформ в Україні та політик, направлених на досягнення цих цілей», — повідомив Райс.

Він зазначив, що новий уряд вже встиг поспілкуватися з МВФ та висловити прихильність подальшій співпраці між Україною та фондом.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що уряд планує виконати всі вимоги МВФ протягом 2-3 тижнів.

Зазначимо, що йдеться про дві невиконані Україною вимоги МВФ: відкриття ринку землі та голосування за банківський законопроєкт №2571.

Так, наразі депутати завершують розгляд законопроєкту про ринок сільськогосподарських земель, до якого подали 4018 правок.

Щодо законопроєкту №2571, то депутати не можуть почати розгляд документа доти, доки не закінчать розгляд законопроєкту про землю.

Напередодні повідомлялося, що президент Володимир Зеленський вважає продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом важливим як для отримання чергового траншу, так і для підтримки довіри міжнародних інвесторів.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна продовжить співпрацю з МВФ.

5 березня повідомлялося, що міжнародний банк Morgan Stanley розіслав своїм клієнтам рекомендації продавати активи України через побоювання, що новий уряд припинить співпрацю з МВФ та зупинить розпочаті реформи.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ