Слухай онлайн
Cуспільство

Президент України Петро Порошенко вшанував пам'ять Шевченка на Тарасовій горі

Президент Петро Порошенко заявляє, що Україна, захищаючи свою незалежність та територіальну цілісність від російської агресії, позбулася культурної окупації, під якою перебувала роками.

"Ми звільнилися від культурної окупації, яка аж ніяк не менш небезпечна, ніж окупація фізична. За останні п’ять років українські мова, україномовна пісня, україномовна книга, україномовне кіно здобули надійні позиції в просторі навколо нас, а головне – в наших серцях, серцях усіх українців", - сказав Петро Порошенко під час заходів з нагоди вшанування пам`яті Тараса Шевченка в Каневі на Тарасовій горі. 

Глава держави наголосив: "За п’ять років нашими зусиллями українська мова посіла, нарешті, належне їй місце. І зробити ми це змогли по-мудрому, не порушуючи прав носіїв інших мов".

"Ми припинили багаторічне приниження, коли українську мову в Україні доводилося буквально рятувати. Сьогодні її позиції сильні як ніколи. Сьогодні маємо вже вищу амбіцію – так представити нашу культуру і мову, щоб увесь світ належно оцінив її красу і силу", - сказав він.

Петро Порошенко також підкреслив, що наша нація, наш народ вибороли Томос і тепер нарешті здійснилася мрія поколінь українців - ми маємо автокефальну помісну Православну Церкву України. "Цю подію вже назвали геополітичною катастрофою тисячоліття для Путіна. Нехай буде так", - зауважив він. 

"Це – цікаво чути, але головне - в іншому. Ми розриваємо останні мотузки, якими в’язала нас до себе Москва; яка змушувала нас сторіччями ходити до церкви, на яку Шевченко казав, що то "церква-домовина", - також зазначив Президент.

Петро Порошенко підкреслив, що в усіх наших справах нас надихало слово Кобзаря: "В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля".

"Армія, мова, віра – це міцний фундамент держави, який ми заклали. На ньому ми вже зводимо стіни майбутньої України – великої країни щасливих, заможних і  вільних людей", - наголосив Президент. 

За його словами, подолавши наслідки економічної та соціальної кризи, спричиненої російською агресією та економічною блокадою, зараз відкривається другий фронт – фронт боротьби з бідністю. "Ми змогли зупинити зовнішнього ворога, я твердо переконаний зможемо подолати і бідність", - переконаний він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ