Слухай онлайн
Здоров'я

На Львівщині на COVID-19 захворіла краща сімейна лікарка 2019 року

Лікар загальної практики-сімейної медицини, головна лікарка КНП «Центр первинної медико-саніторної допомоги Давидівської сільської ради ОТГ» Ірина Гнатів захворіла на нову коронавірусну інфекцію COVID-19.

Про це Ірина Гнатів повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Consumor aliis inserviendo" - "Рятуючи інших, згораю сам". Напевне, цей латинський вислів, який став девізом медичних працівників, зараз є вкрай актуальним. Кожен п'ятий із тих, хто захворів вірусом COVID-19 в Україні є медпрацівником. Суха статистика. А за нею прихований біль, переживання, страх, виснаження. А ще, як не прикро це писати, переслідування та приниження від тих, хто зараз ще здоровий. Але ж ніхто не застрахований від цієї інфекції.

І ми, медики теж не роботи. Намагаючись надати якісну лікарську допомогу, ми ніколи не знаємо усього анамнезу пацієнта. Багато людей приховує свої контакти із хворими чи підозрілими на коронавірус. Навіть використовуючи сучасний протиінфекційний захист, згідно всіх чинних нормативних документів, ми не маємо гарантії, що не захворіємо. Кожен з нас чітко і якісно виконував та виконує свій професійних обов‘язок. Кожен з нас відданий медицині і пацієнтам. Взамін зараз отримує приниження та звинувачення від тих, кого ще вчора лікував.

Передати свій страх за пацієнтів, за близьких мені людей, за сім‘ю та рідних, бракує слів. Я не боюсь за себе. Я медик. Мій обов‘язок лікувати людей, незважаючи на небезпеку. Ми всі це робимо. І я теж переживаю за кожного свого односельця, за свою амбулаторію. Ми розуміли, що небезпека близько, намагалися захищати себе, як могли. Тільки захист не все спрацьовує. На лікарняному ліжку, я багато зрозуміла. Побачила справжніх друзів, колег і тих, хто в страху за своє особисте готові знищити медиків. Я думаю і молюся про кожного з вас. Думаю, як сильно медики ризикують своїм здоров‘ям, здоров’ям рідних. Ми першими стоїмо на лінії фронту в нелегкій боротьбі. Тому, ми як ніхто, потребуємо розуміння та підтримки, доброго слова.

Все мине. Карантин закінчиться, будуть звиклі робочі будні, прийом, виклики. Але як? Як ми будемо дивитись одне одному в очі, залежить від кожного з нас зараз. Бережіть себе, одне одного. Треба часу і все стане на свої місця. Мусимо бути в єдності, бо попереду нелегка боротьба з невидимим ворогом. Дякую усім, хто підтримує мене і моїх рідних", - написала Ірина Гнатів.

В Українському лікарському товаристві у Львові також підтвердили факт захворювання лікарки. Спільнота висловила слова підтримки Ірині Гнатів та побажала їй швидкого одужання. Як зазначив голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда, медичні працівники на сьогодні перебувають у групі підвищеного ризику.

«На жаль, ніхто із лікарів не застрахований від цієї хвороби. Ірина Гнатів мала засоби захисту і дотримувалася усіх вимог, але вірус дуже підступний. Ми чітко розуміємо, що медичні працівники є у групі підвищеного ризику, адже постійно наражаються на небезпеку перебуваючи у прямому контакті з пацієнтами. Лікарі свідомі, що можуть захворіти і йдуть на цей ризик, адже інакше вони просто не можуть. Покликання лікаря – лікувати людей навіть тоді, коли йому самому загрожує небезпека. Суспільство має усвідомити значення роботи медичних працівників в цей непростий період світової пандемії, коли окрім лікарів допомогти більше нікому. Відтак громадяни повинні змінити своє ставлення до людей у білих халатах, проявити повагу і розуміння  Пригадайте, що в Італії лікарі надавали медичну допомогу пацієнтам навіть тоді, коли закінчилися усі засоби захисту.

Наша спільнота УЛТ у Львові висловлює слова підтримки Ірині Гнатів та усім медичним працівникам України, які захворіли на СOVID–19. Бажаємо їм швидше впоратися із недугом та бути здоровими!», – сказав Олег Дуда.

Додамо, що за даними МОЗ, станом на 10 квітня, на території України підтверджено захворювання на СOVID–19 методом ПЛР у 334 медичних працівників.

Нагадаємо, що минулого року за результатами голосування конкурсу «Сімейний лікар року-2019», який започаткувала редакції газети «Ваше здоров’я», Ірина Гнатів  стала кращим сімейним лікарем 2019 року. За неї віддали свої голоси понад 10 тисяч осіб

Також про її діяльність розповідало видання «Українська правда». В опублікованому матеріалі йдеться про те, як лікарка перевернула медицину в своєму селі і прямує до того, аби саме в її ОТГ приїжджали вчитися лікарі зі всієї країни.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ