На Львівщині правоохоронці припинили діяльність розгалуженої мережі псевдофінансових установ Зловмисники пропонували отримати кредит, проте ніяких грошей громадяни не отримували, а лише сплачували кошти у якості гарантійних внесків, які осідали у кишенях шахраїв, повідомили у ВЗГ ГУМВС України у Львівській області.
Злочинну схему, організовану 43-річним мешканцем Житомира, викрили працівники Управління протидії злочинності у сфері економіки ГУМВС України у Львівській області спільно з прокуратурою Личаківського району Львова.
Зловмисник провадив свою діяльність, створивши товариство з обмеженою відповідальністю, котре не мало відповідної ліцензії на надання фінансових послуг та не було внесене до Держреєстру фінустанов. Філії «підприємства» працювали у Львівській, Житомирській, Волинській, Рівненській та Закарпатській областях.
Для залучення клієнтів на інтернет-сайтах та у місцевих газетах були розміщені рекламні оголошення із пропозиціями швидкого отримання споживчих кредитів без представлення довідок про доходи та інших необхідних документів.
У орендованих офісах працювали спеціально проінструктовані менеджери, котрі укладали з громадянами угоди, ніби-то спрямовані на отримання кредитів. З метою ввести клієнта в оману, тексти цих угод друкувались дрібним шрифтом і їх зміст був незрозумілим. У результаті - жодних кредитів клієнти не отримували, а лише віддавали власні кошти під виглядом сплати гарантійних внесків.
Правоохоронці задокументували залучення коштів громадян на суму майже три мільйони гривень. У результаті проведених санкціонованих обшуків вилучено печатки та штампи, договори (угоди), документи бухгалтерського та податкового обліку, а також комп’ютери, що використовувались для здійснення злочинної діяльності.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.190 (шахрайство) КК України, у рамках якого організатору псевдофінансових установ оголошено про підозру у скоєнні злочину.
Чоловікові загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.